Do baráže půjdou tenisté v nejsilnějším složení, s Berdychem i Štěpánkem

Nejsilnější dvojice českého daviscupového týmu Tomáš Berdych a Radek Štěpánek nebude chybět v baráži Davis Cupu. Manažer a majitel agentury Česká sportovní Miroslav Černošek se sešel s Tomášem Berdychem, který mu účast slíbil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Dubaji do čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Česká tenisová jednička se setkala s Miroslavem Černoškem na večeři v Dubaji a tam Tomáš Berdych přislíbil další účast v Davis Cupu.

Jak je známo, tak tým bez Berdycha a Radka Štěpánka o víkendu prohrál s Austrálií a dalším zápasem je baráž o udržení mezi elitou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisté půjdou do baráže v kompletním složení. Svoji účast už přislíbil Tomáš Berdych a i Radek Štěpánek věří, že se dá zdravotně do pořádku a bude schopen nastoupit.

Před prvním kolem Davis Cupu dal Tomáš Berdych přednost své individuální kariéře, a to zcela logicky.

Pod novým koučem Vallverdem z Venezuely se chce ještě zlepšit na turnajích okruhu ATP. Místo účasti v týmové soutěži se tak připravoval na dva prestižní podniky v Indian Wells a Miami. Což mu ale rozhodně nemá nikdo za zlé, stejně to dělá například Švýcar Roger Federer.

Kvůli zdravotním problémům nenastoupil ani Radek Štěpánek, ale v průběhu víkendového zápasu se řešil jeho vztah s šéfem českého tenisu Ivem Kaderkou. Celou situaci nakonec vyřešil společnou schůzkou také Miroslav Černošek.

„Cílem ostravské schůzky bylo to, aby se v budoucnu o českém tenisu hovořilo v souvislosti s jeho úspěchy, a ne v souvislosti se spory hráčů s funkcionáři,“ vyjádřil se k celé situaci jednoduše a trefně mluvčí daviscupového týmu Karel Tejkal.

S účastí v baráži Davis Cupu počítá i Radek Štěpánek, který to oznámil na facebooku.

 

Štěpán Pokorný, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme