Doba stříbrná už snad skončila, přejí si finalistky Turnaje mistryň Hlaváčková s Hradeckou

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká si při své premiéře na Turnaji mistryň zahrají o titul. České tenistky porazily Američanky Huberovou a Raymondovou 7:6 a 6:1 a už počtvrté v této sezóně jsou ve finále velké akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková | Foto: Jaroslav Plašil, koláž Český rozhlas, Pavel Lebeda - Česká sportovní

"Jsme spokojené s tím, jak jsme to zvládly. Je to pro nás nová situace nastoupit k semifinále velkého turnaje. Dodalo nám to sebevědomí k zítřejšímu finále," radovala se Andrea Hlaváčková, zatímco Lucie Hradecká to vzala trochu analyticky.

"Hlavně bylo ohromně důležité, že jsme zvládly koncovku prvního setu," připomněla Hradecká vítězství v tiebreaku 8:6. "Během prvního setu jsme udělaly dost nevynucených chyb, že to vůbec do tiebreaku vůbec nemuselo dojít. Ale poslední dva míče v něm nás naopak dostaly nad ně a pomohly do dalšího setu."

Přehrát

00:00 / 00:00

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká odpovídaly na otázky Jaroslava Plašila

S tím souhlasila i Hlaváčková: "Já si vybavuju, že v tom tiebreaku jsme vedly, ale pak jsme udělaly snad pět, šest nevynucených chyb, stejným poměrem obě. To byla obrovská škoda, dvakrát po mém servisu. To byla obrovská škoda, pak přišla poslední výměna jen jsem říkala, že musíme pořád hrát přes síť, něco bylo i skoro vleže," líčila zjevně s úlevou Andrea Hlaváčková.

Teď čeká český pár čtvrté velké finále v sezóně, ve Wimbledonu, na OH ani na US Open ale nezískaly titul. "Chceme už, aby to skončilo. Chceme aby ta sezóna skončila zlatě, protože si jí jako zlaté vážíme," říká Andrea Hlaváčková.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme