Docent Pavel Kolář stojí za mnoha úspěchy českých sportovců i Knapkové

Veslařka Miroslava Knapková vybojovala na olympiádě zlato - navzdory zranění. Ona je vůbec vrcholná forma sportovce jedním z nejzrádnějších možných stavů. Může se totiž okamžitě zvrhnout v nemoc nebo zranění. Organismus je totiž připravený na výkon, natrénovaný, ale také náchylnější k „poruchám". A co pak?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fyziotereapeut Pavel Kolář sleduje trénink našich hokejistů | Foto: Radim Sajbot

Zavolá se docent Pavel Kolář. Tento muž stojí v pozadí mnoha úspěchů, někdy doslova poskládal dohromady spoustu nejen sportovců. Postaral se o příběhy, které se vyprávějí skoro samy a po kterých lidé baží. I trenér Miroslavy Knapkové - Tomáš Kacovský - pronesl hned v úvodu svého hodnocení větu.

„Pan profesor Kolář nás tady opatroval a hrozně moc zachránil,“ velebil muže, který pomohl zraněné Miroslavě Knapkové, když diagnostikoval tuto potíž.

„Mirka má natržený mezižeberní sval, který je velmi důležitý na začátku zátahu. Zranění vzniklo kvůli tomu, že má novou loď a změnila trochu postavení. Je to spíš únavové trauma.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Profesor Kolář je zachránce českých atletů

A to vyžaduje čas na léčbu. Toho ale mezi jednotlivými jízdami bylo pramálo. A dokonce bylo skoro jisté, že Miroslava Knapková olympiádu vzdá.

„Bylo to poprvé po první rozjížďce, kdy se její stav zhoršil a my byli připraveni , že dál nebude pokračovat..“

Ale ruce docenta Koláře a jeho metody zaúřadovaly. Opět. Přitom se tenhle nevysoký muž nikde výrazně neprezentuje. Když jsme spolu mluvili, skoro ho nebylo slyšet, téměř šeptal. A když Český dům oslavoval zlatou Miroslavu Knapkovou, on tu chvíli ke svým zásluhám jen skromně pravil.

„Samozřejmě je to hezké, ale je za tím spousta práce. Už to tak neberu, jsem rád, že mohu pomoci, ale nedostávám se do té role, která je mi někdy přisuzována.“ A slova Pavla Koláře opět zanikla v okolním hluku.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme