Doufáme, že už to jde pryč, říká z Paříže k povodním tenistka Hlaváčková

Alespoň trochu zmírnit současné starosti lidí v Česku se snaží tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká. Čerstvé semifinalistky ženské čtyřhry Roland Garros domů posílají několik vzkazů i vzpomínek. A lidem zasaženým povodněmi se snaží udělat radost alespoň dobrými výsledky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Andrea Hlaváčková během tréninku v Palermu | Foto: Jaroslav Plašil

Navzdory viróze Lucie Hradecké bude na Roland Garros český pár bojovat o postup do finále deblistek.

„Mamka říkala, že dělají na Čertovce zátarasy, a já jsem říkala: To tam bude tolik vody? Překvapilo mě to,“ konstatovala Hradecká.

Ztráty kvůli velké vodě to sice lidem nijak nesníží, ale potěšit dobrou zprávou je české tenistky chtěly. Ostatně Lucie Hradecká si ještě dobře pamatuje, jak zničený byl v roce 2002 areál na pražské Štvanici, kde od svého dětství trénuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenistky Hlaváčková s Hradeckou myslí na povodně i v Paříži. Natáčel s nimi Jaroslav Plašil.

„Byl zatopený ‘centr‘. Jsme rádi, že to takhle nedopadlo. Možná jako jediný z klubů, co jsou u vody, jsme měli štěstí, že nejsme vytopení,“ vzpomíná Lucie Hradecká, která se teď místo informací o možných soupeřkách zajímá hlavně o dění doma.

„Měla jsem od přítele zprávy, jak to tam vypadá, byl se tam několikrát podívat. Co jsou dole kurty na Slavoji, tak říkal, že se to zastavilo přímo u trávníků u kurtů. Takže to byla docela klika. Kurty naštěstí přežily,“ prohlásila Hradecká.

Také mezi blízkými Andrey Hlaváčkové se o velké vodě hodně mluví. Česká tenistka je z Plzně, a tedy z regionu, který povodeň také zasáhla.

„Spousta lidí tam přišla zase o bydlení. A jsou tam kluby u vody. Není to moc příjemné, na všechny doma myslíme a doufáme, že už to jde pryč, že přijde zase nějaká pomoc, sbírky atd.,“ věří Hlaváčková.

A připojila ještě jedno přání. „Psala jsem si s Evou Slaninkovou ze Sparty, kde jsem v roce 2002 trénovala, a pak jsem tam dva roky nemohla jet. Tak doufám, že letos to zvládnou lépe.“

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme