Druhý bod získal v Davis Cupu pro Česko Berdych po výhře nad Bolellim

Po výhře Radka Štěpánka nad Italem Adreasem Seppim 3:2 v úvodním kole světové skupiny Davis Cupu a tedy za stavu 1:0 pro Českou republiku nastoupil na kurt v Ostravě sedmý hráč světa podle žebříčku ATP Tomáš Berdych proti Simone Bolellim. 135. tenistu porazil 6:3, 4:6, 7:5, 6:2.

Český tenista Tomáš Berdych v Davis Cupu proti Italovi Bolellim

Český tenista Tomáš Berdych v Davis Cupu proti Italovi Bolellim | Zdroj: ČTK

Úvodní set se zpočátku vyvíjel podle Berdychových představ vedl 4:2, podával za stavu 40:0, ale dvěma dvojchybami v řadě umožnil Bolellimu ve hře srovnat a dostat se k brejkbolu. Ten ovšem Berdych proti hráči druhé světové stovky odvrátil a trpělivou hrou od základní čáry si došel pro vítězství 6:3.

Rozhodujícím moment druhé sady přišel z pohledu Tomáše Berdycha v nejnevhodnější okamžik a to za stavu 4:5, kdy si neudržel vlastní servis a dovolil tak svému soupeři srovnat skóre zápasu na 1:1 na sety. Úspěch slavila především Bolelliho trpělivá obrana, ze které se dokázal propracovat k vítězným úderům.

Třetí set pokračoval v nastoleném trendu a na první proměněný brejbol se čekalo až do 11 hry, který trvala takřeka 8 minut a kterou pro sebe nakonec urval Berdych a dostal se tím nejen do vedení, ale také na koně. Set zakončil čistou hrou při vlastním servisu.

Prohraná třetí sada zanechala v hlavě Bolelliho stopu a než se stihl rozkoukat, prohrával 0:2, respektive 1:5. Takový náskok už si zkušený český daviscupový reprezentant utéct nenechal a Česko tak po úvodních dvouhrách vede nad Itálií 2:0, i když na obě vítězství se oba svěřenci nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila hodně nadřeli.

V sobotu pokračuje zápas prvního kola čtyřhrou od 15 hodin a 30 minut, do které byli zatím nominováni František Čermák a Lukáš Rosol, ale dá se předpokládat, že pokud zdraví Štěpánkovi dovolí, nastoupí s Berdychem i na debla. Italy bude reprezentovat Bracciali a rekonvalescent Starace.

První kolo Světové skupiny Davisova poháru:

Ostrava: ČR - Itálie 2:0 po prvním dnu

Berdych - Bolelli 6:3, 4:6, 7:5, 6:2
Esa: 17:6. Dvojchyby: 3:2. Vítězné míče: 57:31. Využité brejkboly: 4/9 - 1/2. Nevynucené chyby: 26:33. Celkem získané míče: 126:95. Čas: 2:46 hod

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít