Druhý týden na Wimbledonu je jiný, shodují se Berdych se Strýcovou. Veselý ho může okusit poprvé

Teprve počtvrté v historii půjdou tenisté na wimbledonské dvorce v neděli uprostřed turnaje. Týká se to i trojice českých singlistů, kteří se budou snažit projít i do druhého týdne grandslamu. Třeba Tomáš Berdych to může dokázat už poosmé v řadě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Veselý může do osmifinále grandslamového turnaje postoupit poprvé v kariéře | Zdroj: ČTK

Berdycha těší prozatím stabilní výkonnost na velkých akcích.

„Přece jen tohle byla jedna z věcí, která mně v minulosti, kdy byly grandslamy dobré, ale vždycky přišel jeden s černou kaňkou, trošku chyběla,“ řekl rodák z Valašského Meziříčí.

Pokud v neděli porazí Němce Alexandera Zvereva, dostane se opět do druhého týdne grandslamového turnaje. V něm se toho pro tenisty hodně změní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych, Jiří Veselý a Barbora Strýcová budou v neděli odpoledne hrát o osmifinále Wimbledonu

„Je to jiné. Ať už je to tím, že je víc místa, míň lidí. Člověk najednou cítí, že pro těch pár tenistů už to opravdu není žádná sranda,“ nechal se slyšet Berdych.

Jiří Veselý, který v neděli bude bojovat s Portugalcem Joaem Sousou o své první grandslamové osmifinále kariéry, to teprve může poznat. Ale Barbora Strýcová už párkrát druhý týden na velkém turnaji hrála.

„Samozřejmě v šatnách i v restauracích je míň lidí. Je hezký, jak to tak – nechci říct odpadá –, ale jsem ráda, že tady pořád můžu být, hrát, zatímco lidi ubývají. Je to hrozně dlouhé na psychiku. Turnaj trvá čtrnáct dnů a je náročné, mít ho pořád v hlavě,“ vysvětlila Strýcová.

Aby to zažila znovu, potřebuje ve třetím kole Wimbledonu porazit přemožitelku Petry Kvitové, Rusku Jekatěrinu Makarovovou.

Česká singlová neděle na Wimbledonu:

14:00 – Jekatěrina Makarovová (Rus.) - Barbora Strýcová
15:00
Jiří Veselý - Joao Sousa (Por.)
15:30 – Alexander Zverev (Něm.) - Tomáš Berdych

Jaroslav Plašil, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme