Duel Clijstersové s Williamsovou je považován za předčasné finále US Open

Tenisové US Open dospělo do semifinále, alespoň v ženské části. A jedno se týká tenistky, která zde slavila před čtyřmi lety celkový triumf, ovšem letos vstupovala do turnaje v úplně odlišné roli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Clijstersová | Zdroj: ČTK

Když Kim Clijstersová před dvěma roky odešla z tenisového světa, byl to poprask. Takový, že z toho byl v šoku i sám Roger Federer.  

„Myslím si, že je to pěkný příběh. Ona hraje skutečně dobře. Hned jak vzala raketu do ruky v Cincinnati, kde se vrátila, bylo pěkné vidět jakou dala do toho vůli, aby se stala tady na US Open jednou z nejlepších,“ řekl Federer na adresu Clijstersové.

“Ale je to jako s jízdou na kole. Když se to jednou naučíte, nezapomenete to. Takže proto ani nejsem moc překvapený. Ale je fajn, že se vrátila. Když odešla, bylo jí 23, to bylo pro mě šokující. Nerozuměl jsem tomu, proč to udělala. Ale jo. Do světa velkého tenisu vstoupila brzy. A být ženou, samozřejmě že se vám nemusí chtít čekat do pětatřiceti, abyste měli děti,“ dodal.

Dnes je ale Kim Clijstersová zpátky. Vrátila se letos, už jako matka dcery Jaydy, a US Open je jejím prvním skutečným tenisovým supertestem. A zvládá ho s lehkostí.

Navíc na turnaji, na kterém jako jediném z grand slamů oslavila před pěti lety titul, ji dnes čeká zápas, o kterém se mluví jako o předčasném finále. Na druhé straně kurtu bude stát totiž Serena Williamsová.

“Myslím, že ona je vždycky připravená a schopná získat grandslam. Viděla jsem ji tady hrát a podle jejího výrazu to šlo poznat. Ok. Jsem tu a jdu do toho. Ale nikdy nevíte, dokud nedostanete šanci s ní hrát. Takže myslím, že musím být skutečně zaměřena na to hrát agresivní tenis, být dominantní anebo se snažit být dominantní, abych získala co nejvíce bodů,“ říká Kim Clijstersová, která bude chtít na kurtu uplatnit svou přezdívku Kim Kong.

Dnes ve svých šestadvaceti je podle svých slov mnohem vyrovnanější a plná energie. To všechno díky dceři a spokojenému rodinnému zázemí. A dokáže mluvit s nadhledem. I třeba na téma dalších dětí:

„Byli bychom pochopitelně potěšeni, kdybychom měli více dětí, ale samozřejmě to teď není na pořadu dne. Takže v brzké době určitě nic takového nebude. Protože my skutečně na nic takového teď nemáme čas. Ale nikdy nevíte, jak se věci takové věci vyvinou.“

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme