Dusno na turnaji v Miami mi vždycky svědčilo, těší se tenista Berdych

Dvě prohry ve finále, jedna v semifinále, to všechno s nejlepšími hráči světa. Tenista Tomáš Berdych hraje v poslední době stabilně, ale titul mu v této sezoně chybí. Další šanci se k němu propracovat bude mít v následujících deseti dnech, právě dnes totiž začíná turnaj kategorie Masters v Miami, kde se mu často daří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych je na turnaji v Dubaji ve čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Rozhodně by to nemělo být tak špatné, jak zpívá v jedné ze svých písniček skupina Foals, a právě tímto songem Berdych na Facebooku oznámil svůj přílet do Miami. Také druhý turnaj kategorie Masters je ve Spojených státech, ale na rozdíl od Indian Wells je Miami docela jiné.

„Člověk zase mění časové pásmo, hlavně mění hodně podmínky, které tam jsou. Musí co nejrychleji sbalit věci a přesunout se, aby si zase zvykl na podmínky na druhé straně,“ říká Tomáš Berdych, který má teď před sebou jeden ze svých zpravidla nejkvalitnějších turnajů v sezoně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych se těší, že v Miami uhraje i díky dusnému klimatu lepší výsledek než v Indian Wells

Kromě loňského roku, kdy překvapivě podlehl Bulharu Dimitrovovi, uhrál Berdych v Miami většinou minimálně o kolo více než v Indian Wells - a není to náhoda. Může za to dusné počasí na Floridě.

„Míče jakoby víc zůstávají, člověk nad tím má větší kontrolu, to mi doteď víc vyhovovalo. Doufám, že i to zůstane pravda. Kdyby se mi podařilo zase být lepší v Miami, vůbec bych se nezlobil.“

Jeho úloha je navíc o něco snazší než před dvěma týdny. Z turnaje se odhlásili Švýcar Federer a Berdychův přemožitel z Indian Wells, Španěl Nadal. Navíc světovou jedničku, Srba Djokoviče, by potkal pouze ve finále. Ostatně je docela dobře možné, že si právě tito dva nakonec o titul skutečně zahrají.

Martin Charvát, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme