Důvod rozchodu dua H+H je možná i lidský, myslí si Jaroslav Plašil

Pět společných let a na kontě nespočet úspěchů včetně toho stříbrného olympijského, to je vizitka populárního českého tenisového dua Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká. Jenomže teď z něj nezbylo nic. Obě tenistky budou hrát od nové sezony s novými partnerkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Hradecká (vpravo) s Andreou Hlaváčkovou se radují z vítězství na US Open | Zdroj: Reuters

Společně se chtěly Hlaváčková s Hradeckou stát světovými jedničkami v deblu, to se jim ale už nepodaří – pokud se k sobě v budoucnosti nevrátí.

„Jinak už ale dokázaly skoro všechno, co mohly, a to je možná důvod rozpadu téhle dvojice. Ten druhý by mohl být řekněme lidský, není tajemstvím, že Andrea Hlaváčková a Lucie Šafářová, její nová deblová partnerka, jsou obrovské kamarádky, které spolu tráví volný čas,“ komentuje tenisové změny sportovní redaktor Českého rozhlasu Jaroslav Plašil, který tenis dlouhodobě sleduje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad důvody rozpadu tenisového dua H+H přemítal sportovní redaktor a komentátor Jaroslav Plašil

Podle něj jde ale i tak o poměrně překvapivé rozhodnutí – Hlaváčková s Hradeckou spolu totiž ustály letošní velmi komplikovanou sezonu, kterou provázela zranění, ale ve které to spolu dotáhly až ke grandslamovému titulu na US Open. I po něm přitom shodně tvrdily, že je jen tak něco nerozdělí.

Andrea Hlaváčková tedy bude zkoušet štěstí v deblu společně s Lucií Šafářovou, novou partnerkou Lucie Hradecké pro čtyřhru je Michaela Krajicekova, se kterou o víkendu vyhrála turnaj v Poitiers.

Tenisová škatulata: Hlaváčková se Šafářovou, Hradecká s Krajicekovou

Číst článek

Je otázka, zda v novém složení bude některá z dua H+H schopná dosahovat na tak skvělé výsledky, jaké měly spolu.

„Hlaváčková se Šafářovou trochu spoléhají na to, že spolu budou trénovat, ale může pro ně být trochu problém sejít se na stejném turnaji, pokud bude jejich žebříčkové postavení v singlu tak rozdílné, jako je teď. Možná se ale chtějí soustředit na singlovou kariéru a debla berou jen jako doplněk,“ upozorňuje Jaroslav Plašil.

Tereza Jelínková, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme