Dvě špatné zprávy z Barcelony

Radek Štěpánek sice vedl nad Španělem Davidem Ferrerem 2:0 na sety, ale zápas ještě ztratil, takže čeští tenisté prohrávají ve finále Davisova poháru 0:2. Navíc je tady druhá špatná zpráva. Rafael Nadal, který na úvod porazil Tomáše Berdycha, našel svou někdejší formu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězné gesto Rafaela Nadala | Zdroj: ČTK

Od okamžiku, kdy si hráči podávali ruce u sítě, a konce první sady, moc času neuběhlo. Po vyrovnaném prvním setu Rafael Nadal Tomáše Berdycha doslova smetl, a obrázek psychicky nalomeného tenisty, o jehož formě i mnozí experti  ještě před pár dny pochybovali, úplně přemaloval.

„Na začátku jsem byl trochu nervózní, hrál jsem kratší údery než obvykle, ale ten závěr prvního setu, to byl klíč k obratu. Poté, co jsem zvládl koncovku prvního setu, se všechno změnilo, najednou jsem byl schopný hrát delší údery, mnohem blíž k čarám, měl jsem mnohem častěji míč pod kontrolou ze svého forhendu, a přestal jsem chybovat, a cítil jsem, že Tomáš Berdych vypadá oproti prvnímu setu mnohem unaveněji," vysvětloval důvod své proměny Rafael Nadal.

Od stavu 4:5 v první sadě získal 13 her v řadě, takže opět připomínal tenistu, pro kterého je výhra pravděpodobností hraničící s jistotou. A nad odpovědí na otázku, jestli hrál lépe, než před pár dny na Turnaji mistrů v Londýně, kde neuhrál ani set, dlouho nepřemýšlel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nadal je zpátky

„To ale moc těžké nebylo, jistě, hrál jsem lépe," přiznává Rafael Nadal, a Tomáš Berdych to také v zápase dostatečně pocítil. „On opravdu byl bezchybný od konce toho prvního setu. Člověk se může nad tím opravdu jen pozasmát a smeknout a zůstat hlavou na kurtu co nejdéle a pokusit se o cokoli. Zkusil jsem všechno co jsem na tom kurtě schopný vymyslet, ale bohužel, klobouk ,dolů před ním co on předváděl," říkal po zápase Berdych.

Zajímá mě jenom čtyřhra

A dá se napevno počítat s tím, že v tom bude chtít Rafael Nadal pokračovat i v nedělní dvouhře.pokud ovšem což nejsou zrovna optimistické vyhlídky. I případný úspěch českých tenistů v dnešním deblu by totiž vzhledem k probuzené formě španělské jedničky nemusel nic řešit. Ale Radek Štěpánek, který ztratil dobře rozehraný duel s Davidem Ferrerem takto rozhodně neuvažuje.

"Já se soustředím jenom na debla, to je další krok a dál se namá cenu bavit, protože to je teď nejdůležitější, pokud chceme zůstat ve hře, tak musíme vyhrát čtyřhru a poslední den se zase může stát cokoliv," říká Radek Štěpánek.

Zápas českého a španělského páru začíná v 16 hodin. Informace o průběhu uslyšíte ve vysílání Radiožurnálu.

Jaroslav Plašil, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme