Epický zápas, rozplývá se Štěpánek nad finále. Souboje Federer - Nadal jsou reklamou na tenis

Na tour potkává Rogera Federera i Rafaela Nadala dvě desítky let a teď také sledoval další velké představení těchto gigantů, po kterém slavil Švýcar už osmnáctý grandslamový titul. Tenista Radek Štěpánek viděl finále Australian Open přímo na dvorci Roda Lavera v Melbourne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Radek Štěpánek se chce na konci roku vrátit na tenisové turnaje | Foto: Prokop Havel | Zdroj: Český rozhlas

„Mockrát se nechodím dívat na tenis, že si sednu na tribunu, ale tušil jsem, že to bude epické utkání. Nevím, kolik jich ještě tenisový svět uvidí, ale jsem rád, že jsem to mohl vidět. Souboje těchto dvou titánů jsou reklamou na tenis a myslím, že nikdy nebyla větší rivalita než mezi těmihle dvěma,“ svěřil se Českému rozhlasu po finále Australian Open Radek Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Finále Federer - Nadal sledoval přímo v Aréně Roda Lavera i Radek Štěpánek

Jaký to byl zážitek?

Myslel jsem si, že v pátém setu bude mít Rafa navrch, když přežil první dva tři své servírovací gemy, kdy odvracel brejkboly. Ale to, co předvedl Roger v závěru, bylo neuvěřitelné.

Když sledujete takový zápas v roli diváka, co vás na něm nejvíc zajímá?

Spíš se na něj dívám z hráčského hlediska. Snažím se vnímat, kdo co hraje, kdo co mění… Když se podívám na širší obrázek, je to svátek tenisu.

Pro Rogera Federera je to 18. grandslamový titul. Jak to mohl v dnešní éře nasbírat?

Australian Open vyhrál Federer. Dnes bych bral i remízu, přiznal po souboji gigantů

Číst článek

Je to neuvěřitelné. Roger je tu dvacet let a jede dál. Půl roku tu nebyl a pak si na prvním turnaji odvezl grandslamový titul. Jen tak potvrdil svou výjimečnost.

Vyhrál i díky velmi útočnému tenisu…

Obrovsky tomu nahrával kurt. Míče mu neskákaly tak vysoko jako dřív a mohl hrát údery hned po odskoku, v pro něj nejoptimálnějším bodu na trefení míče, aby mohl Rafu tlačit. Celý zápas neuhnul, myslím, že to byla jeho jediná šance. Kdyby se pouštěl do delších výměn častěji, vzalo by mu to víc fyzických sil.

Jsem rád, že se tenis zrychluje a útočení dostává zelenou. Je to díky okolnostem jako rychlost kurtu, míče… Čím rychlejší hra bude, tím budu radši.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme