Exhibici s Lendlem si v Ostravě užíval i švédský tenista Borg

Ivan Lendl má tenisový návrat do svého rodného města po více než třiceti letech za sebou. A byl úspěšný. Svého konkurenta z počátku osmdesátých let Björna Borga porazil ve dvou setech po výsledku 6:4 a 7:6.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exhibice Tennis Adventage III v Ostravě sklidila úspěch

Exhibice Tennis Adventage III v Ostravě sklidila úspěch | Zdroj: ČTK

Šlo sice o exhibici, ale hrálo se naplno. Ani jeden z vítězů dohromady devatenácti grandslamů nechtěl prodat svou kůži zadarmo. Nakonec slavil svou první výhru po šestnácti letech ostravský rodák, ale spokojený byl i Björn Borg.

,,Jsem rád, že jsem tu byl, speciálně při té příležitosti, kdy se Ivan vrátil do svého rodného města. Byla tu fantastická atmosféra, spousta lidí na tribunách," všiml si Borg a bilancuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisová exhibice v Ostravě

,,Myslím, že jsme předvedli velmi dobrý zápas, Ivan předvedl některé výborné údery a zaslouženě vyhrál. Ale já jsem taky spokojený, bylo to fajn dneska. Dobrá zábava."

Řekla krátce po utkání s pivem v ruce spokojená prošedivělá švédská legenda, kterou nepřekvapila možná až překvapivě dobrá úroveň utkání.

,,Hráli jsme spolu po dlouhé době, ale já vím dobře, jakou hrou se prezentuje on, on ví, jak hraju já. Ivan se dostává každým odehraným zápasem do lepší a lepší formy a bude se ještě zlepšovat každým odehraným turnajem nebo exhibicí. Osobně si myslím, že on scházel tenisu. Takže je dobře, že se vrátil," říká Borg.

Zároveň také jedním dechem dodává, že by setkání obou hráčů na kurtu mohla mít dalšího pokračování.

,,Neviděli jsme se navzájem spoustu let, a upřímně si nemyslím, že by tohle měl být poslední zápas mezi námi. Naopak. Příští rok mám ve svém plánu s ním sehrát více podobných zápasů, s ním, myslím si, že by to mohla být zase dobrá zábava," poznamenává Borg.

A ještě jeden poznatek. I když oba aktéři jen v singlu strávili na kurtu víc než hodinu, ani jeden necítil po zápase únavu.

,,Fyzicky? Cítím se dobře. Důvod je jednoduchý. Doma poblíž Stockholmu hraju čtyři hodiny týdně a to proto, abych zůstal ve formě. Sice, když je člověk starší, tak se snáz unaví, ale ten okamžik je pro mě stále ještě daleko," uzavřel svůj komentář k teprve devátému zápasu v životě s Ivanem Lendlem Björn Borg.

Tenista Lendl se v Ostravě dočkal první výhry po 16-leté pauze
Tenista Björn Borg poutá pozornost i po ukončení kariéry
Ivan Lendl: Rád hraju s mladšími, víc vydrží
Bývalý tenista Cash: Lendl byl pro mě číslo jedna

Radim Sajbot, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme