Fanoušci budou z Laver Cupu nadšeni, slibuje majitel pořadatelské agentury Černošek

Praha bude za rok v září hostit nejlepší tenisty světa. Už teď se totiž připravuje první ročník Laver Cupu, tedy poháru pojmenovaném po nejslavnějším australském hráči všech dob. Na Laver Cup přijede šest nejlepších tenistů z Evropy a také zbytku světa. Hrát se bude v O2 aréně a pořadatelem bude společnost Česká sportovní, jejímž majitelem je Miroslav Černošek, spolu se společností Bestsport.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Černošek se připravuje na finále Davis Cupu, které se bude konat v Česku | Foto: Šárka Ševčíková

Pane Černošku, to, že se bude hrát v Praze, oznámili ve středu v New Yorku. Jak dlouho jste o pořadatelství se svými partnery jednali?

Na tom, aby to, co se oznámilo v New Yorku, bylo pravdou, jsme pracovali asi šest týdnů. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci. A jako agentura, která o sobě říká, že je úspěšná, jsme potvrdili, že opravdu úspěšní jsme.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na otázky ohledně prvního ročníku tenisového Laver Cupu ve vysílání ČRo odpovídal majitel pořadatelské agentury Miroslav Černošek

Když se má soutěže zúčastnit 12 těch nejlepších tenistů na světě, je skutečně nějaká záruka, že do Prahy přijedou? Slavní hráči se odhlašovali i z olympiády...

Když jsem dostal vizi ohledně Laver Cupu, tak to byla první otázka, kterou jsem si sám sobě položil. Nejhorší jsou totiž akce, kam hvězdy nepřijedou. Já ale vycházím z jedné nezvratné skutečnosti – největší hvězdou současného tenisu je Roger Federer a ten je spolumajitelem agentury Team 8, která je hlavním majitelem té akce.

Do Česka v příštím roce zamíří tenisové hvězdy. Praha bude hostit první ročník Laver Cupu

Číst článek

Po tiskové konferenci si nedokážu představit, že by Roger připustil, že by sám nebyl na akci, do které vkládá peníze. V tomto směru jsem optimista. Určitě sem nepřijede prvních 12 tenistů světa, to se nestává ani na grandslamech. Věřím ale, že to, co přijede do Prahy, bude něčím, co se tady už nikdy neuvidí.

Jak náročné podle vás bude vše zařídit, aby se necítili komfortně jen tenisté, ale zápasy si užili také diváci?

Kdybych řekl, že to nebude náročné, tak bych nemluvil pravdu. Na druhou stranu jsme v O2 areně uskutečnili spoustu velkých projektů – počínaje Final Four v basketu, přes zápasy NHL až po finále Fed Cupu a Davis Cupu. Myslím, že tým České sportovní v čele s Vláďou Šafaříkem umí dělat projekty v O2 areně. Jsem přesvědčen, že lidé, kteří dorazí, budou nadšeni.

Jakub Knoll, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme