FC: Italky vedou nad Češkami 2:0. Prohrály Šafářová i Kvitová

České tenistky prohrávají po prvním dni v semifinále Fed Cupu s Itálií 0:2 na zápasy. V úvodní dvouhře nestačila Lucie Šafářová na domácí jedničku Saru Erraniovou a prohrála po setech 4:6 a 2:6. O srovnání stavu bojovala pak Petra Kvitová s Robertou Vinciovou, jenomže jí zápas ztratila 4:6 a 1:6.

Petra Kvitová prohrála s Robertou Vinciovou

Petra Kvitová prohrála s Robertou Vinciovou | Foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

Na pomalé antuce bylo v prvním setu pro obě tenistky poměrně těžké udržet si svůj servis. Jako první ho vyhrála Italka a odskočila do vedení 4:2. Česká tenistka se za stavu 3:5 dostala ze setbolu, ale v následující hře si Erraniová udržela servis a první sadu vyhrála 6:4.

Úvodní set byl naprosto vyrovnaný, co se vítězných míčů týče, ale rozdíl byl předevšim v nevynucených chybách. Česká tenistka se dopustila dvaceti oproti italčiným jedenácti.

Vstup do druhé sady se výborně povedl Erraniové a brzy vedla 3:0. V další hře měla Lucie Šafářová při podání Italky brejkbol, ale neproměnila ho a bylo to z jejího pohledu už hrozivých 0:4.

00:00 / 00:00

Rozhovor s Lucií Šafářovou natočil v Palermu Jaroslav Plašil

Poté se česká tenistka své soupeřce vyrovnala, ale už bylo pozdě a za 80 minut prohrála ve dvou sadách 4:6 a 2:6.

„Bylo to s ní těžké, ona výborně hrála defenzivu. V prvním setu jsme si hodně brejkovaly servisy, tam to bylo vyrovnané. Potom si ho ona udržela, já měla ještě šanci dostat se na 5:5, jenomže to nevyšlo. A utekl mi potom začátek druhého setu, ona se chytla a pak bylo už těžké dostat se zpátky do zápasu,“ hodnotí svůj zápas Lucie Šafářová.

„Nevycházel mi return z jejího servisu, dělala jsem z něj zbytečně moc chyb, nebyla jsem schopná na to najít timing, to bylo dost klíčové.“

Kvitovou proti Vinciové zradil servis

Ve druhém dnešním utkání proti sobě nastoupily česká jednička Petra Kvitová s italskou dvojkou Robertou Vinciovou, a zopakovaly si tak finálové střetnutí z nedávného turnaje v polských Katovicích, kde vyhrála Italka.

Stejně jako zápas Šafářové s Erraniovou, i ten mezi Kvitovou a Vinciovou nabídl v prvním setu spoustu brejků. Hned v prvním gamu sebrala Kvitová podání Vinciové, jenomže ta si brejk vzápětí vzala zpět. Další game přinesl další brejk a Kvitová šla do vedení 2:1, jenže si znovu neudržela servis.

Reportér Jaroslav Plašil mluvil po zápase také s Petrou Kvitovou

Takový průběh nabízela hra až do stavu 3:3, v sedmém gamu konečně dokázala Vinciová na své straně udržet podání a šla do vedení 4:3, navíc hned v následující hře jej potvrdila a šla servírovat na vítězství v setu. Kvitová ještě uhrála game, ale pak svoje podání znovu ztratila a Vinciová zvítězila v prvním setu 6:4.

Ve druhé sadě zvládla uhrát Petra Kvitová jen jeden jediný game, při podání soupeřky ve třetí hře, všechny svoje servisy si prohrála a skvěle hrající Vinciová jí nedala sebemenší šanci. Utkání proti v závěru viditelně unavené Kvitové ukončila esem a využila při svém podání hned první mečbol.

„Ten zápas byl těžký fyzicky i psychicky, ono je to propojené. Tím, jak jsem zbytečně ztratila ten začátek prvního setu, kdy jsem nevyužila svoje šance, jsem psychicky i fyzicky padala dolů. Pak bylo hrozně těžké se vrátit zpátky,“ klopila oči po prohraném zápase Petra Kvitová, která kvůli bolavému rameni hrála pod prášky.

„Doufám, že do neděle se dám trochu do kupy, ale dnes jsem na konci zápasu už opravdu mlela z posledního, na antuce to není nic jednoduchého. Ale zítřek je jiný den a já mám s Erraniovou pozitivní bilanci, i když se hraje u nich doma na antuce… Musíme bojovat,“ burcuje tým Petra Kvitová.