Fed Cup: Češky ovládly rozhodující čtyřhru a postoupily do semifinále

Karolína Plíšková se stala ústřední postavou v boji českého fedcupového týmu proti Rumunsku. V Kluži se jí totiž dnes podařilo navázat na včerejší triumf poté, co přidala další dva body. Česká hráčka nejprve zdolala Monicu Niculescuovou a posléze pomohla Barboře Strýcové zvítězit nad dvojicí ve složení Ioana Raluca Olaruová/Andreea Mituová ve čtyřhře, která rozhodla o postupu Česka do semifinále po vítězství 3:2 na zápasy.

Tenistka Karolína Plíšková pomohla k postupu do semifinále třemi body

Tenistka Karolína Plíšková pomohla k postupu do semifinále třemi body | Zdroj: Reuters

Necelou hodinu odpočinku měla po svém vítězství v singlu Karolína Plíšková před začátkem rozhodující čtyřhry, do které vstoupila po boku Barbory Strýcové. V prvním setu se však tento handicap neprojevil poté, když ho Češky za 40 minut ovládly přesvědčivě v poměru 6:2.

Také druhý set proběhl v režii českého páru, jenž opět neztratil ani jedno podání a zvítězil 6:3. Český fedcupový tým tak získal rozhodující třetí bod a navzdory dvěma porážkám jedničky Petry Kvitové poosmé v řadě postoupil do semifinále. V něm narazí na Švýcarky, které budou mít výhodu domácího prostředí.

Postup! 3:2, Bara a Kaja vyhraly!

Zveřejnil(a) Czech Fed Cup Team dne 7. únor 2016

Plíšková potvrdila roli favoritky a srovnala na 2:2

Karolína Plíšková neměla ideální vstup do utkání s Monicou Niculescuovou, jelikož hned na úvod prohrála své podání a nechybělo mnoho, aby přišla i o to následující. Česká reprezentantka však dva brejboly soupeřky ve třetí hře odvrátila a naopak to byla ona, kdo začal mít navrch.

Počínaje pátou hrou totiž získala tři gamy v řadě a srovnala vývoj první sady.

Za stavu 5:4 pak Plíšková vzala servis Niculescuové podruhé a díky tomu dovedla první set do vítězného konce.

Kvitové ani Halepové se nedaří. V Kluži se utkají o druhý bod

Začátek druhé sady nabídl vyrovnanou bitvu, ale prvního brejku byli diváci v Kluži svědky až v šesté hře, kterou ovládla Plíšková. Česká hráčka však následně na tento dílčí úspěch nenavázala a vzápětí svůj servis ztratila i ona.

Rumunka navíc za stavu 4:4 sebrala podání Češce ještě jednou a nakonec set získala skórem 6:4, díky čemuž srovnala stav zápasu na 1:1.

Dramatický duel tak vyvrcholil až ve třetí sadě, ve které Plíšková neztratila ani jeden svůj servis a utkání proti Rumunce ovládla v poměru 2:1 na sety.

Kvitová na Halepovou nestačila

Petra Kvitová předvedla první set plný výkyvů. Na úvod si ztratila podání, pak ale vyhrála devět míčků v řadě. Posléze nabídla Simoně Halepové další brejkovou příležitost, která se ukázala jako rozhodující.

00:00 / 00:00

Bylo to jen o pár míčích. Byl to dobrý zápas, říkala po zápase s Halepovou tenistka Petra Kvitová

Za stavu 4:5 si totiž Češka dokázala vytvořit několik šancí na vyrovnání, dlouhý gem ale ukončila páska, od níž se míček nechytatelně odkutálel na stranu Petry Kvitové.

Simona Halepová tak vedla 1:0 na sety a rychle se ujala vedení 2:0 na gemy i ve druhé sadě. Kvitová ale zabojovala. Dokázala vyrovnat a tentokrát v klíčových výměnách přetlačila rumunskou světovou trojku. Vítězným míčkem získala soupeřčino podání a po další bitvě dopodávala druhý set k vyrovnání.

Z šesti brejkových příležitostí, které si Petra Kvitová vytvořila během prvních dvou servírovacích gemů Halepové rozhodující sadě, využila Petra Kvitová pouze jeden. To Rumunka byla mnohem efektivnější a dostala se zpět do hry.

Za stavu 4:3 pro Rumunku se opět projevila slabina Petry Kvitové - nevynucené chyby. Nabídla domácí oblíbenkyni příležitost, kterou Simona Halepová využila.

Přesně po dvou hodinách využila Simona Halepová první mečbol a získala pro Rumunsku vedení.

Utkání 1. kola Světové skupiny tenisového Fed Cupu v Kluži:

Rumunsko - ČR 2:3
Halepová - Kvitová 6:4, 3:6, 6:3, Niculescuová - Karolína Plíšková 4:6, 6:4, 3:6, Mituová, Olaruová - Karolína Plíšková, Strýcová 2:6, 3:6.

Vojtěch Man, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít