Fed Cup: Kvitová léčí nachlazení, Zvonarevová bolavé rameno

Je toho dost, co už v této sezoně dokázala vyhrát Petra Kvitová, ale ještě jedna velká výzva před současnou světovou dvojkou stojí. České tenistky mohou po 23 letech získat trofej pro vítězky Fed Cupu a právě Kvitová by k tomu ráda výrazně přispěla. Aby to zřejmě neměla tak jednoduché, bojuje s nachlazením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Petra Kvitová při tréninku na finále Fed Cupu v moskevské Olympijské hale | Foto: Jaroslav Plašil

Tenisový Fed Cup je sice kolektivní sport, ale je jasné, že na výkonech Petry Kvitové bude hodně záležet. I včerejší hlas české tenistky prozrazoval, že není úplně ve své kůži. Podle reportéra Českého rozhlasu v Moskvě Jaroslava Plašila je prý hlas Kvitové horší, ale je to prý známka toho, že se její stav lepší.

"Není to jednoduché pro hlavu ani pro tělo, které bylo minulý týden pod obrovským náporem. Snad se dám dohromady a tím, že nehraju sama za sebe, mě to nabudí. Doktoři mi dávají vitaminy a myslím, že je to lepší. Tělo mě ani nebolelo, jen jsem byla unavená, ale nemám žádné zranění," popisuje svůj zdravotní stav Petra Kvitová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Jaroslav Plašil z Moskvy o zdravotním stavu tenistek před finále Fed Cupu

Starosti se zdravím své jedničky mají také Rusky. Věra Zvonarevová má problém s ramenem a ve čtvrtek se neobjevila ani v hale na tréninku. Podle Jaroslava Plašila to ale není nic dramatického, protože má odehráno dost zápasů. Naopak hodně trénovala Světlana Kuzněcovová, které dělala sparingpartnerku Jekatěrina Makarovová. Ta hraje levou rukou stejně jako Petra Kvitová a Lucie Šafářová.

Pro Češky je to komplikace v tom smyslu, že nevědí, proti komu v úvodních dvouhrách nastoupí.

"Mně to je celkem jedno. Můžou vybírat z tolika hráček, i když Věra je jejich jednička a hodně se na ni spoléhá. Ale nevím, jak na tom je, my to neřešíme a počkáme si až na pátek," říká Petra Kvitová.

V pátek se totiž losuje pořadí finálových zápasů a bude tedy jasné, kdo proti českým tenistkám do dvouher nastoupí.

Hanka Shánělová, Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme