Fed Cup: Kvitová s Kirilenkovou, Šafářová proti Kuzněcovové

Dnešní los v Moskvě rozhodl o tom, že finále tenisového Fed Cupu zahájí souboj české jedničky Petry Kvitové s Marií Kirilenkovou. Po nich nastoupí ke druhému utkání ve dvouhře Lucie Šafářová proti Světlaně Kuzněcovové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová na Turnaji mistryň po vítězství nad světovou jedničkou Dánkou Wozniackou | Zdroj: ČTK

„Zápasy budou vyrovnané a otevřené, stát se může cokoli. Ve Fed Cupu se stalo už tolikrát, že se všechno proti předpokladům otočilo… Uvidíme, jak to celé dopadne,“ nenechává si vnutit roli favorita český kapitán Petr Pála.

Ruský fedcupový tým se ve finále Fed Cupu musí obejít bez Věry Zvonarevové, kterou stále limituje zranění ramene. Kvůli zdravotním problémům celý týden netrénovala a hodinu před oficiálním losem ji kapitán družstva Šamil Tarpiščev nahradil desátou hráčkou světového žebříčku v deblu Jelenou Vesninovou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lucie Šafářová oplývá před duelem s Kuzněcovovou zdravým sebevědomím

Problémy sužovaly Věru Zvonarevovou od turnaje v Moskvě, který se hrál před čtrnácti dny, nejvíce ji limitovaly při servisu. Světová hráčka číslo sedm potom nastoupila na kurt na Turnaji mistryň, kde ji v základní skupině porazila pozdější vítězka Petra Kvitová. V Istanbulu Zvonarevová vypadla v semifinále a poté už netrénovala.

„Myslím, že výkonnostně jsou naše šance rovnocenné. Je to pro mě příležitost, na zápas se velmi těším, i když nebude jednoduchý. Na druhou stranu se mi tady vždycky hrálo dobře, i příprava tento týden proběhla bez problémů. Budu se snažit odvést maximum a vyhrát,“ oplývá před duelem se Světlanou Kuzněcovovou zdravým sebevědomím česká dvojka Lucie Šafářová.

Český tým je v Moskvě kompletní, jen Petra Kvitová se potýkala s lehkým nachlazením. Pro debl jsou připraveny Lucie Hradecká a Květa Peschkeová.

Srdce Fed Cupu má Kvitová

České družstvo má už teď na své straně jedno vítězství. Po finálovém losu byly totiž zveřejněny výsledky hlasování Srdce Fed Cupu, které je určeno pro hráčku s největším týmovým duchem. Fanoušci určili jako vítězku Petru Kvitovou, která ‚porazila‘ Barboru Záhlavovou-Strýcovou, Věru Zvonarevovou a Světlanu Kuzněcovovou.

Tato cena se uděluje po každém fedcupovém kole od roku 2009. Finanční odměna 10 000 dolarů je určena na charitu. Petra Kvitová je první českou držitelkou tohoto ocenění.

„Musím přiznat, že jsem potěšená, že jsem vyhrála, že mě fanoušci zvolili. Jsem moc ráda, že jsem mohla peníze věnovat na charitu,“ byla příjemně překvapená Petra Kvitová.

Program:

Rusko - Česká republika (Moskva - Olympijská hala, tvrdý povrch):

Sobota 5. listopadu: 11:00 SEČ Kirilenková (27. v žebříčku WTA) - Kvitová (2.), Kuzněcovová (19.) - Šafářová (27.).

Neděle 6. listopadu: 11:00 Kuzněcovová - Kvitová, Kirilenková - Šafářová; Vesninová (10. v žebříčku WTA ve čtyřhře), , Pavljučenková (61.) - Peschkeová (2.), Hradecká (15.).

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme