Česko 5:0 Lotyšsko

Fed Cup působí na české tenistky jako lék s blahodárnými účinky

Ještě před pár dny a týdny je sužovaly nejrůznější problémy, jenže teď jakoby na starosti zapomněly. České tenistky vyhrály oba své úvodní zápasy nad Australankami, a dnes tak mají v Ostravě hned tři pokusy na to, aby postoupily do semifinále Fed Cupu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová a Richard Šodek | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Mohla by to být kvízová otázka nebo třeba část křížovky. Oblíbený lék českých tenistek na 6. Odpověď: Fed Cup. Ať se děje co se děje, české tenistky v něm v posledních letech zpravidla vyhrávají, a zdá se, že ani moc nezáleží na tom, co se zrovna před tím děje.

„Je to uklidnění, protože tento bod se čekal. A myslím, že to neblo vůbec jednoduché,“ pochvaluje si Petra Kvitová, jak zvládla svůj důležitý úvodní zápas s Jarmilou Gajdošovou.

A to měla za sebou poměrně složité sportovní období prošpikované změnami ve fyzické přípravě a zatím nevalnými výsledky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na české tenistky má Fed Cup blahodárný účinek, dokáží v něm podat neuvěřitelné výkony

„Věřím v to, že se to všechno v dobré obrátí,“ neztrácí víru Petra Kvitová.

A vlastně i Lucie Šafářová by si mohla říkat skoro to samé. Začátek sezony hlavně ze zdravotních důvodů nic moc, a teď ve Fed Cupu hodně slušný výkon a cenná výhra nad hráčkou světové desítky Samanthou Stosurovou.

„Tenis myslím umíme, je to jen o tom, správně se naladit a předvést dobrý výkon. Ve Fed Cupu je to o to snazší, že vás k tomu víc vyburcujou okolnosti.“

Ano, zdá se, že Fed Cup má na české hráčky blahodárné účinky, lepší než rady o správném bekhendu nebo forhendu. Pokud hrají za Česko, dostanou ze sebe tenistky v drtivé většině případů to nejlepší, zvlášť když nastoupí doma před svými diváky.

„Možná je to tím, že vůbec nejsme doma, a když tu pak týden jsme, jsme šťastné,“ zlehčuje skvělou domácí bilanci z posledních let Lucie Šafářová, a potvrdit to bude chtít i dnes.

Vlastně nebude. Bude totiž doufat, že se pod vlivem silného fedcupového léku podaří zvítězit už Petře Kvitové v první nedělní dvouhře nad Samanthou Stosurovou.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme