Fedcupový los vnese světlo do složení zahajovacích dvouher

Pokud se rádi dozvídáte tajemství, u jednoho takového momentu dnes můžete být s námi. To až vám krátce po poledni řekneme, které tenistky proti sobě nastoupí první den fedcupového utkání mezi Německem a Českem ve Stuttgartu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK českých tenistek po návratu z vítězného finále Fedcupu, Petra Kvitová a Petr Pála | Foto: Filip Jandourek

Zatím můžeme jen tušit, protože kapitáni nemůžou ani naznačovat.

„Rozhodování samozřejmě není jednoduché, člověk jde do zápasu s určitou strategií a snaží se to nějak nakombinovat, aby ten výsledek byl na konci v náš prospěch,“ říká kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála, a tak to zůstane až do dnešního losování.

Teprve pak bude jasné, jestli se s německou jedničkou Sabine Lisickou utká Iveta Benešová, Lucie Hradecká nebo případně Barbora Záhlavová-Strýcová. A zrovna tak se dozvíme, kterou hráčku nasadí domácí strana proti české jedničce Petře Kvitové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Stuttgartu se dnes uskuteční los Fed Cupu pro úvodné dvouhry, kapitáni obou týmů zatím tají, kdo bude týmovou dvojkou

V jednom se oba tábory shodují, mají výraznou jedničku, a pak několik vyrovnaných tenistek,a s tím i poměrně velký prostor pro překvapení, a to nejen pro první den. Takže třeba úvodní den může být českou singlovou dvojkou Iveta Benešová a druhý zase Lucie Hradecká.

„Nechci říkat ani to, jestli je to jasné, ani to, že se to nestane,“ nechtěl komentovat zřejmě nejpravděpodobnější scénář týmový kapitán Petr Pála.

V hlavě mu totiž zraje několik plánů, a který z nich nakonec použije, záleží hlavně na tom, co tenistky první den předvedou.

„S nějakými plány se pracuje, i když se říká, že žádný plán nepřežije kontakt s nepřítelem. Ale určitě bude na misce vah i reakce na sobotní utkání,“ dodává k tomu týmový trenér David Kunst, který si v Německu odbývá premiéru u fedcupového týmu.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme