Fedcupový tým už nemusí spoléhat jen na Petru Kvitovou

České tenistky mají reálnou šanci zopakovat loňské vítězství ve Fed Cupu. V Německu vyhrály 4:1, v semifinále si zahrají doma s Itálií a v případném finále by hrály také před svými diváky. Navíc už nemusí spoléhat pouze na tradiční bodový přísun světové dvojky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Zdroj: ČTK

Ano, Petra Kvitová stále táhne tým, který se díky pravidelným výhrám české jedničky dostává do luxusnější pozice. Ale na druhou stranu, ani porážka světové dvojky by nemusela znamenat vyřazení a konec postupových šancí, což bylo ještě před pár měsíci skoro nemyslitelné.

Také ostatní hráčky, teď v posledním případě hlavně Iveta Benešová, dokazují, že mohou případné zaváhání největší opory vykompenzovat.

„Ona ten tým vždycky podržela, ale teď vidí, že i kdyby třeba nezahrála, jsou tam jiné možnosti. Ten výsledek 4:1 hovoří velmi nadějně,“ pochvaluje si kapitán Petr Pála.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová už není jedinou tenistkou, na kterou se může fedcupový tým spoléhat, skvěle zahrály v Německu i ostatní

„Můžou přijít zápasy, kdy prohraju, ale holky tam budou, protože hrajou moc dobře. Jsem ráda za to, že je tam mám,“ oceňuje kvalitu a pomoc spoluhráček Petra Kvitová.

Teď možná dvojnásob, protože sama cítí, že sice vítězí, ale jinak než třeba v létě ve Wimbledonu nebo na podzim na Turnaji mistryň v Istanbulu.

„Přece jen to není úplně to, co bych si představovala, hodně kazím. Zápasy vyhrávám zatím tím, jakou mám psychiku. Takovou tu bojovnost, i zkušenosti už nějaké jsou, ale takhle to asi dlouho nevydrží.“

A samozřejmě to vnímají i lidé z okolí Petry Kvitové, jako třeba osobní trenér David Kotyza.

„Není teď v bůhví jaké formě, zdravotně není úplně v pořádku. Pobavíme se o tom a uvidíme, jestli odehraje plný program, nebo jestli nějaké turnaje vypustíme. To se týká už těch nejbližších, Petra potřebuje nějaký čas na oddech a kvalitní trénink, a toho se nám z různých důvodů doteď moc nedostávalo,“ plánuje David Kotyza, i když začátek další přípravy opět trochu posunou společenské události.

Tentokrát obzvláště významné, dnes v Londýně má Petra Kvitová šanci stát se prvním českým vítězem prestižních sportovních oscarů - ceny Laureus. V úterý dopoledne zase bude ve Wimbledonu natáčet se slavnou krajankou a tenisovou legendou Martinou Navrátilovou.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme