Federer porazil Gasqueta a na Turnaji mistrů má stále šanci na postup

Po úvodní prohře s Novakem Djokovičem vyhrál Roger Federer svůj druhý zápas na tenisovém Turnaji mistrů. Francouze Richarda Gasqueta porazil 6:4 a 6:3 a stále živí naději na postup do semifinále a také na celkové prvenství. Těch už má na svém kontě šest.

tenista Roger Federer Turnaj mistrů 2013

tenista Roger Federer Turnaj mistrů 2013 | Zdroj: ČTK

Jen jednou za posledních 11 let nehrál Švýcar semifinále Turnaje mistrů. Nyní má po dvou zápasech jednu prohru a jednu výhru. V posledním zápase skupiny B bude bojovat s Del Potrem o postup. Argentinec ve svém druhém zápase prohrál s Djokovičem 1:2 na sety a stejně jako Federer má jednu výhru.

Federer si proti Gasquetovi vylepšil vzájemnou bilanci na 11:2. Favorit zápasu vyhrál první set 6:4 za 37 minut, dvakrát využil brejkbol. Fanoušky v Londýně pak v závěru napínal, využil až šestý mečbol.

00:00 / 00:00

Turnaj mistrů tenis Plašil o Federerovi

Bývalá světová jednička tak má stále naději navázat na svůj poslední triumf z turnaje pro osm nejlepších hráčů světa. Naposledy vyhrál v Londýně v roce 2011. V této sezoně se mu ale zatím tolik nedaří, vyhrál jen turnaj v Halle.

Tomáš Berdych měl ve čtvrtek volno, v pátek nastoupí proto světové jedničce – Rafaelu Nadalovi.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 6 milionů dolarů):

Dvouhra:

Skupina B:

Djokovič (2-Srb.) - Del Potro (4-Arg.) 6:3, 3:6, 6:3, Federer (6-Švýc.) - Gasquet (8-Fr.) 6:4, 6:3.