Federer porazil na Turnaji mistrů Nišikoriho, Murray Raonice

Roger Federer vyhrál i svůj druhý zápas ve skupině B na letošním tenisovém Turnaji mistrů v Londýně a má velmi blízko k postupu do semifinále. Zkušený Švýcar porazil Japonce Nišikoriho ve dvou setech 6:3 a 6:2. Ve druhém zápase si první výhru v turnaji připsal Andy Murray.

Roger Federer má na Turnaji mistrů už 2 vítězství, porazil i Nišikoriho

Roger Federer má na Turnaji mistrů už 2 vítězství, porazil i Nišikoriho | Zdroj: Reuters

Dosavadní vzájemná bilance obou tenistů byla vyrovnaná, ale v Londýně jasně vládl Roger Federer. Hned ve čtvrté hře využil Švýcar Nišikoriho nejistoty na podání a získal rozhodující brejk první sady, kterou získal za 35 minut poměrem 6:3.

Velmi rychle získal šestinásobný vítěz Turnaje mistrů Federer soupeřovo podání i ve druhém setu a dostal se do vedení, které přes velkou snahu čtyřiadvacetiletého Japonce už nepustil. Po hodině a devíti minutách zvítězila světová dvojka 6:3 a 6:2. Jde už o 70. vítězství Rogera Federera v sezoně.

Jistý postup do semifinále ale Švýcar ještě nemá. Ve druhém zápase skupiny si totiž první vítězství připsal Brit Andy Murray, který ve dvou setech porazil Kanaďana Raonice. Sedmadvacetiletý rodák z Glasgow zvítězil 6:3 a 7:5. O postupujících tak rozhodnou poslední zápasy.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 6,5 milionu dolarů):
Dvouhra:
Skupina B:
Federer (2-Švýc.) - Nišikori (4-Jap.) 6:3, 6:2, Murray (5-V. Brit.) - Raonic (7-Kan.) 6:3, 7:5.

Čtyřhra:
Skupina B:
Benneteau, Roger-Vasselin (4-Fr.) - Nestor, Zimonjič (2-Kan./Srb.) 6:4, 5:7, 10:4, Dodig, Melo (7-Chorv./Braz.) - Granollers, López (6-Šp.) 7:6 (7:5), 7:6 (14:12).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít