Finále Davis Cupu může rozhodnout už čtyřhra

Jenom krůček dělí španělské tenisové reprezentanty od zisku páté "salátové" mísy v historii. Španělé totiž už po včerejšku vedou ve finále Davis Cupu nad Argentinou 2:0 po vítězstvích Nadala a Ferrera ve dvouhrách. Dnes je na programu čtyřhra a argentinští tenisté mají poslední možnost vývoj finále zvrátit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Davis Cup | Foto: Davis Cup

V dějišti letošního finále Davis Cupu, španělské Seville, klání sleduje spolupracovnice Lubica Zlochová, se kterou si povídala Michaela van Erne.

Sevilla hostí finále Davis Cupu již podruhé, před sedmy lety vidělo toto město raketově zazářit také mladičkého Rafaela Nadala, v tehdejším finále proti USA. Španělé v roce 2004 získali svůj druhý Davisův pohár a město Sevilla se prý od těch dob stalo pro tenisty jakýmsi talismanem, je to tak?

Přehrát

00:00 / 00:00

O finále Davis Cupu si povídala Michaela van Erne s Lubicou Zlochovou

I já jsem tenkrát ten zápas Roddickem viděla, Španělé ho přezdívali „Baby“, protože mu bylo teprve 18 let. Pro Sevillu to byl křest stejně jako pro Nadala a nakonec to pro ně dobře dopadlo a Španělé tu od té doby rádi hrají. Město má nadmořskou výšku jen 9 metrů a tom tenistům, zdá se, vyhovuje.

Když už jsme mluvili o městě jako talismanu: šatna španělských tenistů je jich prý také plná - různé amulety, talismany a motivační předměty. Čím vším si Španělé pomáhají proti svému argentinskému rivalovi?

Předseda tenisové federace nechal v šatně naaranžovat různé předměty. Je tam třeba toreadorské oblečení, jejich fotky s věnováním, dále fotbalové dresy. Je z toho tak trochu vytvořen malý oltář nebo motivační koutek.

Jaká panuje ve městě atmosféra? Podle záběrů televize víme, že v hledišti se bouřlivě povzbuzuje, jak to vypadá v ulicích?

Sevilla kvůli Davis Cupu už včera rozsvítila vánoční výzdobu, aby město bylo ještě hezčí. Připravili i malé kurty, aby si tam lidé a zejména děti mohly pinknout. Byla uspořádána výstava fotografií nejhezčích chvil Davis Cupu, většina ze vzpomínaného roku 2004. Místní hotely jsou plně obsazené stejně jako restaurace a bary, takže vládne výborná sportovní nálada.

Ľubica Zlochová, Michaela van Erne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme