Finále Davis Cupu na předem určeném místě? Změny nechápu, přiznává kapitán Čechů Navrátil

Tenisté a tenisoví fanoušci možná budou dlouho dopředu vědět, kde se odehraje příští finále Davis Cupu. Města se totiž mají přihlašovat do hlasování o pořadatelství, a tak se bude často stávat, že se o tituly utkají soupeři, z nichž ani jeden nebude mít podporu domácího publika. Kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil je zásadně proti změně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andy Murray dotáhl Británii k výhře v Davis Cupu | Foto: Reuters

Mezinárodní tenisová federace ITF přišla se zásadní změnou v Davis Cupu. Hrozí, že finále budou hrát reprezentace na neutrální půdě.

„Nedovedu si představit, že se kterýkoli tým dostane do finále a pak bude hrát třeba v Rumunsku. Myslím si, že je to špatně a absolutně s tím nesouhlasím,“ vidí hlavní problém v předem určeném místě Jaroslav Navrátil, kapitán českých tenistů.

ITF nové pravidlo s největší pravděpodobností schválí v srpnu na pravidelném zasedání federace, ale nemusí zůstat jen u pořadatelství finále. Bude se také zvažovat, jestli finálový duel nezkrátit ze tří do dvou dnů. A jestli nehrát dva namísto tří vítězných setů.

„Nechápu, proč změny dělají, když je něco dobře zaběhnuté. Pokud to projde, myslím si, že problémy budou v tom, že nejlepší hráči nebudou chtít reprezentovat. Je to proti fanouškům, proti samotné federaci i sponzorům,“ domnívá se Navrátil.

Prezident ITF David Haggerty okomentoval změny pro agenturu AP tak, že naopak tím, že budou mít celý rok nebo dva na plánování, můžou udělat víc pro sponzory a fanoušky se stadionem, který bude mít odpovídající velikost.

Štěpán Pokorný, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme