Finále Davisova poháru zahájí utkání Berdych - Nadal

Los finálového zápasu Davisova poháru mezi tenisty Španělska a Česka rozhodl, že do úvodní dvouhry nastoupí Rafael Nadal a Tomáš Berdych. Po nich se na antukovém dvorci v barcelonském Paláci Saint Jordi představí Radek Štěpánek a David Ferrer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Los finále DC | Foto: Česká sportovní

"Finále Davis Cupu je vždy otevřené. I Nadal je určitě nervózní, protože Tomáš Berdych to na něj umí a má s ním téměř vyrovnanou bilanci. Úplně klidný z těch naších kluků není," řekl v pátečním Ranním interview Radiožurnálu prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ranní interview s prezidentem Českého tenisového svazu Ivem Kaderkou

Soupeř pro Tomáše Berdycha byl znám už dlouho do předu. To Radek Štěpánek se jméno pro páteční zápas dozvěděl až při losování. Oproti původním předpokladům tak v sestavě Španělska nahradil Fernanda Verdasca David Ferrer. Změna v sestavě však český tým nepřekvapila.

„My jsme to čekali, protože Verdasco začal trénovat až poslední dny. Nehrál a moc neběhal, takže jsme čekali, že ho budou šetřit na debla a možná na poslední den. Kluci byli připtavení na obě varianty, a jestli Ferrer nebo Verdasco, oba s nimi hráli, oba je porazili, oba s nimi prohráli takže tím se nic nemění. Akorát, že Verdasco bude mít více času na debla, případně, že by dokončil třetí den," řekl po losu nehrající kapitán Jaroslav Navrátil.

Ferrer je sice v žebříčku až za Verdascem, ale měl v předcházejících dnech zdravotní problémy. Navíc tvoří s Felicianem Lópezem výbornou deblovou dvojici. To vše mělo vliv na rozhodnutí nehrajícího kapitána domácího výběru Alberta Costy.

"Ferrer je velmi dobrý hráč a myslím, že má slušnou šanci porazit Štěpánka. Je to určitě nejlepší volba pro páteční zápas. Verdasco je už zdravý a byl připraven nastoupit, ale takhle nebude muset hrát každý den a bude odpočinutý na čtyřhru. I proto jsem vybral Davida. Je to záležitost strategie,"řekl Costa Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Los finále Davisova poháru očima Jaroslava Plašila

Program:
Španělsko - Česká republika (Barcelona - hala Sant Jordi, antuka):
Pátek: 16:00 Nadal - Berdych, Ferrer - Štěpánek,
Sobota: 16:00 López, Verdasco - Dlouhý, Hájek,
Neděle: 12:00 Nadal - Štěpánek, Ferrer - Berdych.

O průběhu všech zápasů bude informovat Radiožurnál v reportážních vstupech.

Petr Souček, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme