Finále DC: Tenista Berdych porazil Almagra Češi hrají se Španěly 1:1

Druhý páteční duel finále Davis Cupu v pražské O2 aréně rozhodl o tom, že Češi srovnali stav před sobotní čtyřhrou na 1:1. Tomáš Berdych vyhrál v dramatickém utkání nad Nicolacsem Almagrem 3:2 na sety.

Tomáš Berdych ve finále DC v Praze

Tomáš Berdych ve finále DC v Praze | Zdroj: ČTK

Oba hráči měli od začátku zápasu vysokou procentuelní úspěšnost prvního podání a první brejkbol diváci viděli až za stavu 4:3 pro Tomáše Berdycha. Ten svoji šanci využil a první set vyhrál 6:3.

Ve druhém setu si tenisté drželi servis do šesté hry. K nelibosti českých fanoušků byl tím prvním, kdo si podání neudržel Tomáš Berdych. Almagro nabídnutou šancí nepohrdl a dovedl druhou sadu do vítězného konce v poměru 6:3.

Tomáš Berdych se ale rychle oklepal a než se někteří fanoušci v O2 aréně vrátili s občervstním, vedl už český tenista 3:0. Celý set nakonec vyhrál 6:3.

Stejně špatný vstup jako do třetí sady měl Španěl i do té čtvrté. Česká jednička vzala Almagrovi hned v úvodu podání a Berdych měl nakročeno k vítězství a vyrovnání stavu finále na 1:1. Houževnatý španělský antukář se ale nevzdal a v tie-breaku si vybojoval pátý set.

Vyrovnaný tenis pokračoval i v pátém setu. Za stavu 4:3 prolomil k radosti většiny diváků v hale Berdych soupeřův servis a rozhodující sadu vyhrál 6.3. Česká republika srovnala stav finále se Španělskem na 1:1.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít