Grandslamový vítěz byl obviněn z manipulace zápasu. Spolupracuje a čeká ho soud

Osmnáctiletý Australan Oliver Anderson byl obviněn z manipulace tenisových zápasů. Vyšetřovatelé - společně se sázkovými kancelářemi - odhalili, že vítěz loňské juniorky na Australian Open úmyslně prohrál první set prvního kola v loňském turnaji v Latrobe City.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oliver Anderson | Foto: Australian Open

Vyšetřovatelé odkazují za zápas prvního kola turnaje kategorie Challenger v Latrobe City. Oliver Anderson hrál v prvním setu s Harrisonem Lombem 4:4. Set ale úmyslně prohrál, celý zápas pak v dalších dvou setech otočil.

„Muž z Queenslandu byl obviněn ze zapojení do činnosti, která ovlivňuje sázky. Při vyšetřování pomáhali bookmakeři a detektivové z jednotky pro bezúhonnost sportu,“ píše policie státu Victoria v oficiálním prohlášení citovaném BBC.

„Oliver plně spolupracuje s vyšetřovateli. Aktuálně čeká na soudní procest,“ řekl mluvčí rodiny.

Oliver Anderson na začátku loňského roku dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry, když ve finále juniorského Australian Open porazil Uzbeka Karimova. V žebříčku ATP je aktuálně na 743. místě. Místo posunu ho ale druhého března čeká slyšení před soudem.

Jednotka pro bezúhonnost tenisu Tennis Integrity Unit obdržela jen za třetí čtvrtletí roku 2016 96 varování o možném zmanipulování profesionálních zápasů. Vyšetřuje převážně podniky nižší kategorie, ale také jeden zápas Wimbledonu a US Open.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme