H+H fungují i přesto, že se jim ve dvouhře nedaří

Loni přesně touto dobou bojovala proti Američance Sereně Williamsové o postup do čtvrtfinále US Open. Jenže právě skvělý grandslamový výsledek z minulého roku byl zároveň jejím posledním vydařeným vystoupením ve dvouhře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Hradecká na US Open ve dvouhře rychle dohrála | Zdroj: Reuters

Česká tenistka Andrea Hlaváčková letos v New Yorku ani neprošla kvalifikací, ale paradoxně právě po tomto okamžiku se cítí nejlépe v sezoně.

„Ale já opravdu cítím, že ze mě teďko spadlo obhájení US Open, které jsem si táhla celou sezonu. Vyvinula jsem na sebe úplně zbytečný tlak. Mám pocit, že se mi roztáhla křídla, když ze mě spadl takový balvan. Tedy – on mi spadl i balvan bodů,“ vrací se zároveň do reality Andrea Hlaváčková.

Takových balvanů s body, i když menších, poztrácela v sezoně celkem dost, takže i vypadla z elitní stovky světového žebříčku. Ale takové pády už ve své kariéře zažila, takže nemá důvod nevěřit tomu, že bude zase lépe.

Přehrát

00:00 / 00:00

H+H čeká další zápas na US Open, všímá si toho Jaroslav Plašil

„To je úděl tenisu, když je člověk nahoře a dole. Já jsem ráda, že vím, že když jsem dole, že hraju dobře. Špatné by bylo, kdybych byla dole a měla problémy se servisem nebo údery,“ což prý naštěstí není případ Andrey Hlaváčkové, která to ostatně už delší dobu dokazuje v soutěži deblistek.

Právě vystoupení v ženské čtyřhře má, zdá se, blahodárné účinky, a to na celý pár, protože také spoluhráčka Lucie Hradecká nezažívá dobrou singlovou sezonu. Jakmile ale hrají H a H spolu, jako by šly singlové nezdary stranou.

Nedávno v Budapešti sehrané Češky dokonce ovládly celý turnaj, a to byla polovička dvojice limitovaná zraněným zápěstím.

„Tam to bylo dobré, že mě omezovalo v bekhendu, ale těch jsem zahrála pět za zápas. Sice hraju vlevo, ale půlku kurtu si oběhnete forhendem v klidu. Spíše jsme kombinovaly, abych byla více na forehandu,“ usmívá se Lucie Hradecká, která dnes bude spolu s Andreou Hlaváčkovou bojovat o postup do čtvrtfinále deblistek.

„Jsme na sebe zvyklé, obě hrajeme od Madridu dobře. Po neúspěšné Americe se na kurtu cítím dobře, ať výsledky chodí nebo nechodí. Podle mě to je otázka času. To se v deblu ukazuje, je tam ještě méně stresu. Musíte předvést, že máte cit a timing. Lucka byla zraněná, proto jsme nehrály, jinak jsme neporažené od Wimbledonu,“ připomíná Hlaváčková.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme