Hájek má na French Open konečně příznivý los, začínat v neděli si zvykl

Pracovní týden zpravidla začíná pondělkem, ale najdou se pochopitelně i výjimky. Jako třeba tenisové Roland Garros, které má tradičně za první hrací den neděli. Na úvod se v singlech představí tři čeští reprezentanti Jan Hájek, Andrea Hlaváčková a Petra Cetkovská.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hájek se na svůj nedělní zápas připravoval společně s daviscupovým spoluhráčem Lukášem Rosolem | Foto: Jaroslav Plašil

Není to rozhodně špatná tradice, kterou kdysi tady na Roland Garros zavedli. Sehnat vstupenku na první dny je mnohem jednodušší než na ty závěrečné, a protože třeba v pondělí nebo v úterý musí řada lidí do práce, je neděle pro návštěvu významné sportovní akce přímo ideální. A také tenisté si na dřívějším začátku mohou najít výhody.

„Aspoň to má člověk hned za sebou. Připraví se na to. A pokud vyhraju, mám dva dny volna. Není na tom nic špatného. Myslím, že to jsou dva roky, kdy jsem hned v neděli hrál s Tsongou na centr kurtu,“ říká třeba Jan Hájek, jeden ze tří českých tenistů, který si první nedělní den zahraje na dvorcích Rolanda Garrose o body.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roland Garros tradičně startuje v neděli

A který bude ve svém utkání na rozdíl od sotva uzdravené Petry Cetkovské či Andrei Hlaváčkové favoritem. Ano. Jan Hájek měl v minulosti často smůlu na los, takže měl i tady ve Francii občas sváteční den poznamenaný drtivou porážkou. Teď pokud, zdolá amerického kvalifikanta Kudlu, by mohl zažít i opačné pocity.

„Za posledních šest nebo sedm grandslamů mi byl hned na úvod nalosován hráč z první světové patnáctky. Letos je to dobrý, ale musím k tomu přistoupit stejně, jako bych hrál s hráčem top 10. Musím hrát zodpovědně každý míč. Šance snad přijdou, ale musím je využít.“

Jan Hájek se o to bude pokoušet odhadem od patnácti hodin, hned od jedenácti, kdy Mezinárodní mistrovství Francie začíná, budou bojovat o postup do druhého kola Petra Cetkovská a Andrea Hlaváčková. Prvně jmenovaná proti Pučkovové, ta druhá proti další Rusce Pavljučenkovové.

Z tenistů, na které by mohli být v neděli fanoušci nejvíce natěšeni, můžeme jmenovat třeba americké sestry Williamsovy, někdejší vítězku odtud Srbku Ivanovićovou, Švýcara Federera či Španěla Ferrera.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme