Hanescu není zraněný, přesto nenastoupí. Berdych se Štěpánkem snad ano

Zprávy z rumunské Bukurešti se den ode dne lepší. Český daviscupový tým totiž podle posledních informací zřejmě nastoupí v baráži o elitní skupinu v té nejsilnější sestavě, tedy s Tomášem Berdychem i Radkem Štěpánkem. Naopak na druhé straně největší rumunská tenisová hvězda jistě nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych | Foto: Město Ostrava

Vytáhlý Viktor Hanescu se v mužském žebříčku pohybuje už několik let kolem šesté, sedmé desítky, ale Tomáše Berdycha už dokázal ve vzájemném zápase notně potrápit a Radka Štěpánka na antuce dokonce porazit. Jenže tentokrát se pro únavu a vyčerpání z Davis Cupu omluvil.

O to více pak rumunského kapitána Andreie Pavla překvapilo, když viděl v pondělí Hanescovo trápení na turnaji v polském Štětíně. A stejně zvláštní to přišlo i českému kapitánovi Jaroslavu Navrátilovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisté se v Rumunsku chystají na DC, Hanescu domácím nepomůže

„Říkali, že Hanescu určitě nebude, z čehož jsme trošku překvapeni, protože když se hraje baráž a hráč není zraněný, což Viktor Hanescu určitě není, protože prohrál na turnaji ve Štětíně s kvalifikantem. My se ale musíme soustředit hlavně na sebe, abychom my byli v pořádku, kluci měli formu a byli zdraví. Ovšem absenci nejlepšího a nejzkušenějšího hráče v domácím prostředí soupeře nerozumím,“ tvrdil Jaroslav Navrátil, který zjišťoval podrobnosti i u rumunského týmu.

„Mluvil jsem s kapitánem Andrejem Pavelem, prý si to vyříkali. Hanescu mu říkal, že letos nemá dobrou sezonu a že český tým je velmi silný, proto dal přednost turnaji, aby nepadal ještě níž v žebříčku, chtěl uhrát nějaké body na menším turnaji,“ což se Hanescovi beztak nepovedlo, když prohrál popáté v řadě v prvním kole.

A tak nechává příležitost předvést se mladším kolegům z druhé a třetí stovky světového žebříčku - Adrianu Ungurovi a Viktoru Crivoiovi. Při vší úctě k jejich kvalitám, pro Berdycha se Štěpánkem by neměli být velkou komplikací. Devátý i pětadvacátý hráč světa už svá bolavá ramena dali téměř do pořádku.

„Tomáš začal dopoledne už i servírovat, takže rameno vypadá dobře. Radek si dokonce zahrál tréninkově jeden set, takže vše nasvědčuje tomu, že by oba měli být pro páteční duely v pořádku. Samozřejmě nechci předbíhat, je to ještě daleko, ale já doufám, že našim klukům ramena vydrží, a že budou v pátek připraveni,“ optimisticky naznačuje Jaroslav Navrátil.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme