Heninová vyzve ve finále Australian Open Serenu Williamsovou

Bývalá světová tenisová jednička proti současné. Lepší obsazení finále Australian Open si fanoušci nejen v Melbourne snad ani přát nemohli. Belgičanka Justine Heninová nastoupí v sobotu proti Američance Sereně Williamsové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Justine Heninová | Zdroj: ČTK

Pro Belgičanku Justine Heninovou je postup do finále v Melbourne víc než sen. Ještě loni byla přesvědčená o tom, že se k profesionálnímu tenisu jako hráčka už nikdy nevrátí. A platilo to i v době, kdy spolu Američanka Serena Williamsová a Ruska Dinara Safinová bojovali ve finále Australian Open.

"Myslím, že tou dobou jsem byla v Kongu za organizaci UNICEF. Nevím, jestli to bylo na den přesně nebo dva, tři dny zpátky, to už si nevzpomínám," přiznává Justine Heninová.

Tenis tou dobou bývalá světová jednička rozhodně nesledovala a poznávala svět i z jiného pohledu než jako profesionální tenistka.

"Mé myšlenky byly někde jinde, tou dobou jsem nikdy nepomyslela na to, že bych mohla hrát o rok později finále. Vypadá to trochu jako nereálný příběh, byla jsem tak daleko od tenisu plná úplně jiných skvělých zážitků. Bylo toho opravdu moc, ale teď, když jsem zpátky, tak se také cítím skvěle,"  říká Justine Heninová.

Od května roku 2008 si tak mohla rok a půl užívat života jako většina žen v jejím věku. Teď je ale opět grandslamovou finalistkou, a proto o poznání hůře spí.

"Když jste hodně vyčerpaní, speciálně teď na konci Grand Slamu nikdy nespíte dobře, protože vydáváte moc energie a snažíte se plně koncentrovat. To je úplně normální, stává se mi to a stává se to všem, ale dá se se to zvládat,  nestěžuje si Justine Heninová, kterou čeká v sobotu od půl desáté středoevropského času finále proti současné světové jedničce Američance Sereně Williamsové.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme