Hlasité prostředí na tréninku DC týmu podle tenisty Rosola příjemné nebylo

Čeští tenisté si zvykají na prostředí, ve kterém si zahrají o postup do finále Davisova poháru. V Parque Roca v Buenos Aires se na kurtech střídají s domácími Argentinci, a občas se nestačí divit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion v Buenos Aires | Foto: Jaroslav Plašil

Parque Roca bílými stany tak trochu připomíná dětský tábor, a právě děti zatím připravily českým tenistům nejtěžší zkoušku. Pár tisícovek školáků vyměnilo dřevěné lavice za šedé plastové sedačky na betonové tribuně centrálního dvorce, a zřejmě se nechovali jako při hodině matematiky.

„Byly tam tři čtyři tisíce dětí na tom centru a po dvou hodinách, co jsem tam trénoval, jsem měl hlavu jak balon, protože byly čím dál hlasitější. Křičeli na nás, volali, pískali a tak. Nebylo to moc příjemné,“ vyprávěl Lukáš Rosol, který byl zrovna tou dobou na dvorci.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Argentině natáčel z českým DC týmem Jaroslav Plašil

Bouřlivé prostředí, to je to, s čím mohou čeští tenisté během semifinálového duelu takřka jistě počítat, takže se může návštěva zdejších školáků vlastně hodit. Tomáš Berdych už jednou v Argentině hrál, a tak zhruba tuší, co ho v pátek, a případně další dny čeká.

„Záleží na tom, jestli se to bude dát udržet v nějakém přijatelném duchu, to uvidíme až v pátek, ale musíme být připraveni na to nejhorší,“ říká Tomáš Berdych.

Ale jinak si zatím tenisté nemohou stěžovat, navzdory kalendářní zimě je teď v Buenos Aires počasí spíše jarní nebo letní, a ve zdejších skromnějších podmínkách mají všechno, co ke svému tréninku potřebují, včetně masážních stolů, říká jeden z fyzioterapeutů Martin Janoušek.

„Byl to jeden z požadavků, protože stoly jsme z České republiky nevezli a Argentinci nám je poskytli tady v šatně, máme je i na hotelu, takže o ty hráče se budeme moci postarat.“

Tréninkový kurt je blízko | Foto: Jaroslav Plašil

„Je tu šatna, kde máme veškeré zázemí včetně vyplétacího stroje, vedle šaten je místo, kde jsou obědy a místo na odpočinek. Hotel je odsud půl hodiny autem, tak se využívá ten den tak, aby se tu co nejvíc natrénovalo,“ vysvětluje Janoušek.

Podmínky si kapitán českého týmu pochvaluje

Trénovat teď potřebují hlavně Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, kteří hráli ještě o víkendu v New Yorku. Pro ně je tudíž složitější stihnout přechod z betonových dvorců na antuku.

„Tím, že přijeli v pondělí, tak se to musí stísnit do čtvrtku a ve čtvrtek už se musí připravit na ten zápas, protože se bude hrát už v pátek dopoledne a dopolední trénink v pátek už nebude. Adaptace bude kratší, ale zatím je to dobré, ty kurty jsou rychlé, podobné jako v Paříži a míče výborné,“ pochvaluje si zdejší podmínky kapitán Jaroslav Navrátil, který obě české opory, pokud se nestane nic mimořádného postaví do úvodních pátečních dvouher.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme