Hlaváčková s Hradeckou budou hrát finále Wimbledonu

Svoje první wimbledonské finále si zahrají české deblistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou. V All England Clubu je nezastavily ani zkušené Italky Schiavoneová s Pennettaovou. Češky dokázaly zvrátit duel, ve kterém ztratily první sadu hladce 2:6. Po zápase s nimi pořídil dvojrozhovor náš reportér na Wimbledonu Jiří Hošek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Hradecká | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká - wimbledonské finalistky. Jak vám to zní, Lucie?

Hradecká: Zatím to zní docela pěkně na to, že už jsem dostala několik zpráv ve stylu: "Už jsi změnila názor na trávu?" Říkám jim, že by to ještě chtělo jeden zápas a pak ji začnu mít ráda.

To semifinále se nevyvíjelo moc dobře, bylo to spíše vaší nepodařenou hrou, nebo Italky hrály tak dobře?

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Hošek měl na Hlaváčkovou s Hradeckou spoustu otázek

Hlaváčková: Ne, bylo to naší špatnou hrou. Lucka začala skvěle, měly jsme 40:0 při jejím podání a pak se to zvrtlo. Je úžasné, že jsme se po tak špatném setu daly dohromady a otočily tak těsný zápas. To akorát ještě více ukazuje naše kvality, o to více si toho vítězství ceníme.

Ve finále vás čekají sestr Williamsovy. Serena Williamsová zřejmě bude chtít získat double, ale také možná bude unavená a bez nálady. K čemu se přikláníte?

Hradecká: Uvidíme, jaké bude to finále. Může to být rychlé, možná ne. Už jsme s nimi hrály, je to o tom, jak k tomu ony přistoupí. Je to finále Wimbledonu, asi to vezmou zodpovědně. Nějaké kvality máme, tak snad.

Myslíte tedy, že to spíše bude o jejich výkonu?

Hlaváčková: První duel jsme s nimi hrály ve třech setech, podcenily nás, protože nás neznaly. Pak nás dvakrát přejely, i když jsme hrály dobrý tenis. Ale to je dva roky zpátky, minimálně rok. Bez jejich účasti jsme loni vyhrály Roland Gaross a ukázaly, že jsme top tým světa. Nejsou to ty Williamsovy, které nás tehdy přejely. Každopádně jsme na trávě, ony suprově podávají i returnují a ten zápas bude o prvních dvou úderech.

Jiří Hošek, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme