Hlaváčková s Hradeckou jsou ve Wimbledonu v semifinále

Tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká se dostaly do semifinále čtyřhry Wimbledonu. Ve čtvrtfinále zdolaly Italky Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou 6:3 a 6:4. Potřetí v řadě tak budou hrát Hlaváčková s Hradeckou semifinále grandslamu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrea Hlaváčková | Foto: Jaroslav Plašil

Třetí vzájemný zápas v letošním roce, předtím jedna výhra, jedna prohra. V čem to tentokrát bylo jiné?

Hradecká: My jsme věděly, že se jich nesmíme bát a hrát naši hru. A nesmíme jim dát čas, protože ony pak člověka docela vyťukají. Můžu říct, že teď je pro nás tráva větší výhodou, než pro ně.

Italky měly před dnešním zápasem naprosto impozantní bilanci, vyhrály 4 turnaje v řadě, včetně grandslamu v Paříži. Měly jste to v hlavě, nebo to pro vás byla o to větší výzva?

Přehrát

00:00 / 00:00

S dvojicí Hlaváčková+Hradecká mluvil muž začínající na 'H' - Jiří Hošek

Hlaváčková: Byla to výzva, že jim zastavíme jejich bilanci 25 výher v řadě. Věděly jsme, že pokud budeme hrát aktivně a budeme mít svůj den, tak na ně máme. Vinciová proti nám nenastoupila ve Fed Cupu, protože si nechtěla zkazit svou bilanci 16:0, a o to více jsme si na ně věřily. Protože když máte takovou bilanci, tak to už ten soupeř musí být něco.

Jsme jedny z mála, které na ně svou hrou mají. Je to teď první pár na světě, máme respekt, ale Lucka hrála skvělý zápas, já nic nezkazila a ukázalo se, že na ně máme.

Letošní travnatá sezóna je delší, na jejím konci je olympijský turnaj. Cítíte už teď větší sebevědomí, máte tu olympiádu v zorném poli?

Hradecká: Pro mě je travní sezóna jen Wimbledon a olympiáda. Nijak jsem si to neprodloužila. Teď ani jedna nemyslíme na to, že se tu za 3 týdny bude znovu hrát. A ani jedna teď nemyslíme na to, co bude na začátku srpna.

Jiří Hošek, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme