Hlaváčková s Mirným ovládli finále smíšené čtyřhry na US Open

Česká tenistka Andrea Hlaváčková slaví zisk grandslamového titulu ve smíšené čtyřhře poté, co se svým kolegou Maxem Mirným zvítězila ve finále US Open. V tom bělorusko-český pár přehrál Mexičana Santiaga Gonzáleze s Američankou Abigail Spearsovou 2:0 na sety.

Andrea Hlaváčková během finále turnaje v Bad Gasteinu

Andrea Hlaváčková během finále turnaje v Bad Gasteinu | Zdroj: ČTK

Začátek zápasu přitom Hlaváčkové s Mirným nevyšel a brzy prohrávali 1:4, nakonec však dokázali v průběhu prvního setu vyrovnat. Kritickou chvíli překonali pozdější vítězové za stavu 6:5 pro soupeře, kdy museli hned třikrát odvracet setbol Gonzáleze se Spearsovou.

Obtížnou situaci ale Hlaváčková spolu se svým kolegou ustála a dovedla první sadu do tiebreaku. Zkrácená hra byla tentokrát představením ztracených podání, úspěšnější ale byli po výsledku 7:5 Mirnyj s českou tenistkou.

Druhý set přinesl jednoznačnější průběh hry. První mečbol utkání za stavu 5:3 ještě Andrea Hlaváčková s Bělorusem Mirným využít nedokázala. Druhou šanci už ale oba s přehledem využili a mohli začít slavit zisk grandslamového titulu.

Max Mirnyj zvítězil ve smíšené čtyřhře na US Open už potřetí, Andrea Hlaváčková slaví titul z významného amerického turnaje poprvé v karéře.