Hlaváčkové smolná prohra vehnala slzy do očí, Cetkovská je ráda za úspěšný návrat

Dvě české tenistky hrály o postup do druhého kola Roland Garros a v obou případech šlo také o souboj s menším sebevědomím. Jak Andrea Hlaváčková, tak i Petra Cetkovská nevstupovaly do turnaje s vítěznými zápasy v zádech a jen druhé jmenované se v Paříži povedlo vyhrát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Petra Cetkovská | Zdroj: ČTK

Na zdravotní problémy Petry Cetkovské v posledních měsících by vám prsty jedné ruky nestačily. Do svého úvodního zápasu s nevyzpytatelnou Ruskou Pučkovovou vstupovala jen tři týdny poté, co začala naplno trénovat.

„Jsem strašně šťastná, že jsem zpátky na kurtě, a ještě šťastnější, že to šlo, jak to šlo,“ řekla po překvapivé výhře Cetkovská.

„Lepší se to, ale ještě to není úplně na 100 procent, hlavně fyzicky. Když se člověk vrací, tak jsou nejtěžší ty okamžiky, kdy je to 2:2, 30:30 nebo výhoda – nevýhoda, aby se udělaly ty správné volby. První zápasy po zranění jsou nejtěžší a výhry nejvíce potěší,“ říká česká tenistka. Ke svým tejpům dodává:

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jaroslava Plašila s českými tenistkami Hlaváčkovou a Cetkovskou po jejich úvodních zápasech na French Open

„To už je spíš preventivní. Ještě nejsem schopná hrát úplně bez toho. Ještě mě to bolí, únavová zlomenina se může vrátit. Musím na tom pracovat, posilovat. Vložky podpoří, aby na místo zlomeniny nebyl takový tlak.“

Po výhře nad Pučkovovou 6:0 a 6:2 čeká Cetkovskou ve druhém kole další Ruska, o poznání silnější Pavljučenkovová. Právě s ní bojovala o postup Andrea Hlaváčková, která předvedla možná nejlepší letošní výkon, ale přesto ve třech setech prohrála.

„Nepokazila jsem to já, spíš ona si to uhrála, celkově to bylo strašně vyrovnané. Je fajn, že dokážu hrát tři sety s top 20 hráčkou, která letos vyhrála dva turnaje,“ řekla po zápase Hlaváčková.

Hlaváčková chce potvrdit lepší formu s Hradeckou ve čtyřhře

Ani Hlaváčková za sebou v této sezoně neměla moc povzbudivých výsledků, ale na rozdíl od Petry Cetkovské za to nemohly zdravotní problémy. Stříbrné medailistce z Londýna prý paradoxně právě olympijský úspěch ublížil.

„Pak na konci roku je nápor na psychiku, že se kolem mě děje moc nových věcí a do sezóny se vstupuje úplně jinak, s obrovskými očekáváními. A psychika vůbec nezvládla ta očekávání naplnit,“ přiznává Hlaváčková s tím, že začátek sezóny neměla silný nikdy.

Tenistka Andrea Hlaváčková během tréninku v Palermu | Foto: Jaroslav Plašil

České tenistce se povedlo herní propad zastavit a už před několika týdny mohla udělat symbolickou tlustou čáru za horším obdobím. Není už proto zoufalá jako po porážkách z první části sezony, ale smutná, protože zápas s Ruskou favoritkou mohla vyhrát.

„Mrzí to hodně,“ říká Andrea Hlaváčková, která ještě se slzou v oku vyhlíží deblový turnaj na Roland Garros, ve kterém chce na své poslední lepší výkony navázat.

„Jsem ráda, že nejenom já jsem se probrala, ale i Lucka má za sebou super týden ve Štrasburku. Potřebujeme sebevědomí do debla,“ naráží Andrea Hlaváčková na finálovou účast své deblové partnerky Lucie Hradecké, která také dlouho neměla sebevědomí na rozdávání.

Jaroslav Plašil, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme