Hradecká s Hlaváčkovou musely vzpomínat, jaké to je hrát proti sobě

Obvykle bojují vedle sebe, ale dnes si výjimečně zahrály proti sobě. Stříbrné olympijské medailistky z londýnských her Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká se na Australian Open utkaly ve smíšené čtyřhře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková | Foto: Jaroslav Plašil, koláž Český rozhlas, Pavel Lebeda - Česká sportovní | Zdroj: Český rozhlas

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká už si ani nepamatují, kdy si naposledy zahrály proti sobě, a oprašovat musejí i bilanci, kterou ze vzájemných zápasů mají. Ale na tento v Melbourne se obě těšily.

Andrea Hlaváčková přiznala, že měla v minulém kole speciální motivaci vyhrát právě proto, aby se se svou obvyklou deblovou spoluhráčkou utkala.

„Chtěla jsem se probojovat k Lucce, takže motivaci jsem měla velikou,“ říká Andrea Hlaváčková, kterou ve smíšené čtyřhře doplňoval Ital Daniele Bracciali, zatímco Lucii Hradeckou jako obvykle na turnajích František Čermák – a právě větší sehranost ryze českého páru zřejmě rozhodla o těsné výhře.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková se spolu utkaly na Australian Open v mixu

„Bylo to fajn, taková sranda. Obě hrajeme mix spíš na pohodu, na kurtu jsme si to užily. Hlavním úkolem bylo nezranit se,“ shodly se stříbrné olympioničky z Londýna.

Zdravé české tenistky potřebují být, mimo jiné i proto, aby si mohly splnit cíl, se kterým do nové sezony vstupovaly, a sice stát se v tomto roce nejlepším deblovým párem světa. Zvláště poté, co se jim úvodní velký turnaj vůbec nepovedl, protože prohrály už ve svém druhém zápase.

„Kolísalo nám to, chyby tam byly, ale dlouho se nám to nestalo. Je spousta zápasů, které v sezoně vyhrajeme, a jsou také těsné. Je škoda, že se to stalo tady, když jsme to měly docela slušně nalosované. Motivace byla velká, jedeme ale dál – příští týden hrajeme Paříž a chceme vyhrát každý další zápas,“ říká Lucie Hradecká.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme