Hradecká s Hlaváčkovou titul ve Wimbledonu nezískaly

Tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková se druhého grandslamového triumfu nedočkaly. Loňské vítězky Roland Garros prohrály ve finále wimbledonské čtyřhry s americkými sestrami Williamsovými po setech 5:7 a 4:6. Serena Williamsová tak během jediného dne získala v All Enlgand Clubu dva tituly. Ovládla totiž i dvouhru.

Lucie Hradecká

Lucie Hradecká | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Finalistky ženské čtyřhry si musely na souboj o wimbledonský titul počkat. A dlouho se nevědělo, jestli v sobotu vůbec nastoupí. V mužském deblu se totiž tahaly o vítězství dvojice Marray - Nielsen a Lindstedt - Tecau.

Pětisetová bitva nakonec skončila výhrou prvního zmiňovaného páru, který ač nenasazený porazil turnajové pětky 4:6, 6:4, 7:6, 6:7 a 6:3. Poté se nakonec dostaly na Centrální kurt i ženy. Hradecká s Hlaváčkovou odehrály proti favorizovaným sestrám Williamsovým vyrovnaný zápas, v každém setu ale ztratily jedno podání, samy se naopak k úspěšnému brejku nedostaly.

V první sadě si držely všechny hráčky servis až do stavu 5:5, pak ale zaváhala Hlaváčková a zkušené Američanky už šanci nepustily. A podobně dopadl i druhý set, kdy naopak neudržela podání při skóre 2:2 Hradecká. Venus a Serena Williamsovy se tak dočkaly ve Wimbledonu pátého triumfu ze čtyřhry.

Tenisový Wimbledon - finále čtyřher:

Muži: Marray, Nielsen (Brit./Dán.) - Lindstedt, Tecau (5-Švéd./Rum.) 4:6, 6:4, 7:6 (7:5), 6:7 (5:7), 6:3.

Ženy: S. Williamsová, V. Williamsová (USA) - Hlaváčková, Hradecká (6-ČR) 7:5, 6:4.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít