I když jsou čeští tenisté outsidery, nezoufají. Soustředíme se na sebe, hlásí kapitán Navrátil

Čeští daviscupoví reprezentanti nebudou během nadcházející čtvrtfinálové bitvy s Francií favority. Nehrajícímu kapitánovi Jaroslavu Navrátilovi chybí wimbledonský semifinalista Tomáš Berdych a pomyslné výkonnostní nůžky se mohou mezi oběma týmy rozevřít ještě víc, protože zástupci ze země galského kohouta přivezli do Třince nečekanou možnou posilu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český tenisový tým před utkáním Davis Cupu proti Francii | Zdroj: ČTK

Když Jaroslav Navrátil porovnával v den příjezdu kvality obou soupeřů, zmínil u francouzských absencí kromě Gaela Monfilse či Richarda Gasqueta i jméno dalšího tenisového mušketýra. „Tak zkušený hráč, jako je Simon, to je pro ně veliká ztráta,“ nechal se slyšet Navrátil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O síle francouzského výběru ví před utkáním Davis Cupu i Radek Štěpánek s Jaroslavem Navrátilem

Jenže omyl. Úvodní tréninky ukázaly, že Francouzi přivezli s sebou nečekaně i zmíněného Simona. Světová osmadvacítka se s ostatními nominovanými spoluhráči normálně připravovala na kurtu. Což by mohla být pro české ambice citelná komplikace.

„Oni mohou dvě místa do čtvrtečního losu ještě změnit. Nemyslím si, že Simon tu je jako pátý hráč. Tsonga měl na Wimbledonu jisté problémy. Ale my se především musíme soustředit na sebe,“ doplňuje Navrátil.

Jenže i Jo-Wilfried Tsonga trénoval bez zjevného omezení. Je tedy možné, že Francouzi rozehráli velkou taktickou hru ještě před prvním fiftýnem. Připouští to i Radek Štěpánek.

„Je to obrovská posila pro tým. Na vybrání toho nejlepšího mají čas do čtvrtka. Ale myslím, že ať bude hrát kdokoli, všechno jsou to strašně kvalitní a výborní hráči. Člověk si zkrátka nevybere,“ ví o síle soupeřů Štěpánek.

Je to tak. Zatímco české singlové jedničce, Jiřímu Veselému, patří v novém vydání světového žebříčku i přes životní wimbledonský výsledek až padesátá příčka, tak všichni tři zmínění Francouzi se nachází do 30. místa na světě, přičemž Jo-Wilfried Tsonga je zpátky v top ten. Nicméně Jaroslav Navrátil říká, hlavně žádnou paniku.

„Simon je zkušený hráč, i když v Davis Cupu nemá až takové úspěchy a letošní sezona mu nevychází podle představ. Na velká utkání člověk potřebuje sebevědomí, a to nevím, jestli momentálně má,“ uzavírá Navrátil.

Těžko říct, je však pravdou, že Gilles Simon nevyhrál na okruhu ATP od dubna víc než dva zápasy v řadě.

Radim Sajbot, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme