I ve vedru je třeba mikina. Zdraví hráčů na US Open ohrožuje klimatizace

Tenisté na US Open bojují se svými úvodními soupeři a nejenom na kurtu. V New Yorku střídají během dne velmi rozdílná prostředí a ne každý se s tím dokáže vyrovnat. Zdraví hráčů zřejmě nejvíce ohrožuje kombinace vedra, vlhka, a naopak velkého chladu z klimatizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Siniaková v prvním kole US Open nestačila na Polku Radwaňskou, bránit se musela i chladnému vzduchu z klimatizace | Zdroj: ČTK

„Vždycky přejdu do nějaké místnosti a klimoška jede naplno. To nemusím, musím být připravená s nějakou mikinou. V Americe to mají fakt hodně naplno, občas je to až moc,“ přiznává česká tenistka Kateřina Siniaková.

Na US Open ji nepřemohl chlad z klimatizace, ale zkušená soupeřka, v tomto případě Polka Agněžka Radwaňská. Oblékat si mikiny a teplákové soupravy i uvnitř v místnostech je ale v New Yorku nutnost, jinak hrozí okamžité prochladnutí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kromě soupeřů si tenisté na US Open musí dávat pozor i na klimatizaci, zjistil reportér Jaroslav Plašil

„Na jídlo se musí v teplákách a mikině. Neexistuje jít z tréninku a jen tu procházet. Hned jsou ofouknutá záda a člověk by mohl být nemocný,“ připomíná trenér Karolíny Plíškové Jiří Vaněk.

Během prvního dne US Open se vlhkost vzduchu blížila ke sto procentům a po přechodu do uměle vychlazené místnosti je to pro tělo pořádný šok.

Tetě Šafářové odjely fanynky kvůli škole, vítěznou pusu pošlou

Číst článek

Ale bývalo to prý i horší. „Je to americký zvyk, ale za x let, co sem jezdím, se to zlepšilo. Bývalo to daleko horší. Teď je to docela fajn a daří se mi to zvládat. Dřív jsem to cítil, dnes s tím nemám problém,“ říká nejlepší český tenista mezi muži Tomáš Berdych.

Problémy by Tomáš Berdych nerad měl i v podvečer českého času, kdy se mu postaví domácí držitel divoké karty Bjorn Fratangelo. První kolo čeká také Lukáše Rosola, Jiřího Veselého a pět českých tenistek včetně Petry Kvitové a Lucie Šafářové.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme