Indie - Česko 1:2! Štěpánek s Pavláskem vyprovodili indické matadory

Radek Štěpánek a Adam Pavlásek získali v baráži o udržení mezi elitou Davis Cupu veledůležitý druhý bod. V Dillí porazili indickou dvojici Leander Paes, Rohan Boppana jednoznačně 3:0 na sety a získali českému týmu výhodu do závěrečných dvouher.

Štěpánek versus Paes, pikantní souboj v rámci Davis Cupu

Štěpánek versus Paes, pikantní souboj v rámci Davis Cupu | Zdroj: ČTK

„Věděli jsme, co nás tu bude čekat, a jsem hrozně rád, že jsme do šatny přinesli uklidnění. Adam se se situací popasoval naprosto skvěle, od začátku jsme byli lepším týmem. Indy jsme nepustili co hry a není moc co vytknout,“ pochválil výkon české dvojice Radek Štěpánek.

Při první sérii servisů Adam Pavlásek, Radek Štěpánek, Leander Paes ani Rohan Boppana nezaváhali, až za stavu 2:2 přišel o své podání mladší i z Indů Boppana a česká dvojice získala výhodu brejku.

V závěru setu ale Pavlásek neodolal indickému tlaku a po 40 minutách Paes nechytatelným smečem vyrovnal na 5:5. Vzápětí si ale Paes nepohlídal vlastní servis a Štěpánkovi už se první set po 50 minutách podařilo dopodávat.

Nemohl jsem dospat rána, radoval se Pavlásek po zisku nejméně očekávaného bodu

Taktická bitva pokračovala i ve druhé sadě. Správným postupem postupem pro českou dvojici bylo hrát většinu úderů na Rohana Boppanu. Semifinalista čtyřhry letošního Wimbledonu kazil i velmi jednoduché míče a Štěpánek s Pavláskem přes něj získali tři brejky, které rozhodly o vedení 7:5 a 6:2.

Vyhrali jsme srdcem!

Posted by Radek Stepanek on 19. září 2015

Za stavu 2:2 a 40:30 ve třetím setu si Rohan Boppana myslel, že trefil eso z druhého podání a šel si odpočinout. Češi však vyzvali ke kontrole jestřábí oko, které odhalilo dvojchybu. Dvě chyby Paese a výborná hra Pavláska pak získaly české dvojici náskok.

O chvíli později si podání neudržel ani Leander Paes a po dvou hodinách Radek Štěpánek s Adamem Pavláskem proměnili mečbol. Po výsledku 7:5 a dvakrát 6:2 vede Česko v baráži o světovou skupinu Davis Cupu 2:1!

Rozhodnutí postavit k Radku Štěpánkovi Adama Pavláska padlo po poradě celého týmu. Nastoupit mohl i Lukáš Rosol, který včerejší zápas zvládl suverénně a dařilo se mu hlavně při podání. Ten ale bude šetřit síly na neděli a zátěž se rozloží na všechny členy týmu.

I mistr tesař se utne. Čeští tenisté vedou v Dillí 2:0 na sety