Indové se těší na Leandra Paese. A čeští tenisté musí počítat s bouřlivou atmosférou

Čeští tenisté mohou už teď počítat s tím, že je v barážovém utkání Davis cupu v Indii čeká bouřlivé prostředí. Pro domácí fanoušky to totiž bude velká příležitost vidět na vlastní oči jednu z největších sportovních hvězd země a také grandslamového šampiona ze současného US Open Leandra Paese.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leander Paes vyhrál s Martinou Hingisovou smíšenou čtyřhru na US Open | Zdroj: Reuters

Jen tady v New Yorku obléhaly dvorec stovky indických fanoušků a dá se počítat s tím, že velkou hvězdu a čerstvého šampiona v mixu z grandslamového US Open budou chtít přivítat i doma v Dillí.

„Pro ně to je samozřejmě strašně prestižní záležitost, protože je v zemi populární a patří mezi největší celebrity. V letošním roce vyhrál tři Grand Slamy, to je neuvěřitelný. Určitě ho to bude motivovat do dalšího roku a i tento týden si v Indii užije,“ řekl Českému rozhlasu po celkově už sedmnáctém grandslamovém titulu Leandra Paese herní kouč Inda Martin Damm.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenisty čeká v barážovém utkání Davis Cupu v Indii velice bouřlivé prostředí, domácí fanoušci už se těší na nejpopulárnějšího sportovce v zemi Leandra Paese

S čerstvým šampionem z New Yorku hrál před lety i mužskou čtyřhru a zná ho dost dobře na to, aby odhadl, co se teď bude během týdne v Dillí dít. Takže tam sám ani nepojede, aby svému svěřenci nekradl čas na slávu a tradiční rituály.

„Má takový rituál, že by na trénink nebyl ani čas. Všechno strašně dlouho trvá. Jak je populární, tak všude zastavuje, podepisuje se, fotí se.“

Mnozí z fanoušků posílají Leandru Paesovi zprávu, jsou to stovky vzkazů denně, ale je prý skoro nemožné, aby si tyto maily nebo smsky indický tenista přečetl.

„To vůbec nemůže zvládat. Spoustu zpráv ani nečte, ale má svůj privátní telefon pro přátele a známé a tam odepisuje.“

 

#INDCZE Czech Republic's team travelling to India for the #DavisCup World Group play-offs will be Jiří Veselý, Lukas...

Posted by Davis Cup on 8. září 2015

Čeští tenisté to jistě poznají i při samotném zápase, ale podle Martina Damma by utkání měli zvládnout i bez nejlepšího hráče Tomáše Berdycha, který oproti původním plánům nakonec do Indie necestuje.

„I když nejede Berďa, tak jsou kluci favoriti a nemělo by se nic zásadního přihodit. Když se poperou s vedrem, tak to bude v pohodě,“ dodal Martin Damm.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme