Jaroslav Plašil: Čeští sportovci umí být i favority

Petra Kvitová i Tomáš Berdych byli na Hopmanově poháru nejvýše nasazeným párem, a tedy největšími favority, takže výhrou pouze potvrdili papírové předpoklady. I takový názor může v reakci na čerstvý úspěch českých tenistů zaznít. Reportér Jaroslav Plašil s ním ale dopředu ve svém komentáři nesouhlasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová na Hopman Cupu potvrdila, že patří k absolutní světové špičce | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

O českých sportovcích se často říká, že podávají lepší výkony spíš v případě, když se od nich nic velkého neočekává. Odepisovaní hokejisté takto předloni přivezli ze světového šampionátu zlato, šokem bylo do jisté míry i slavné bělehradské vítězství fotbalistů v 76. a moc se toho nečekalo ani od nakonec stříbrných účastníku EURA o dvacet let později v Anglii.

O to víc teď může těšit, že máme tenisty, kterým role favoritů nesvazuje ruce a dokážou ji také v zápasech potvrdit jako nyní na Hopmanově poháru. Jistě, důležitější a vypjatější bitvy, kdy budou v sázce mnohem sledovanější individuální úspěchy, ještě pro Petru Kvitovou a Tomáše Berdycha přijdou.

Přesto nemělo by zapadnout, že se Petra Kvitová s rolí favoritky od loňského vítězství ve Wimbledonu a následného nezdaru na zatím nepříliš oblíbených amerických betonech vyrovnává stále lépe.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil: Čeští sportovci umí být i favority

A také třeba to, že Tomáš Berdych mnohem častěji poráží hráče, kteří jsou v žebříčku až za ním, a se kterými měl třeba v minulosti nepříznivou bilanci.

K tomu všemu musíme připočíst, že si oba pro své úspěchy jdou, nečekají na chybu soupeře, ale snaží se být sami na kurtu těmi prvními. A fanoušky tím baví, což bylo poznat ve Wimbledonu, v Istanbulu, Londýně či Perthu.

Nebývalo vždycky obvyklé, aby drželo českým tenistům na neutrální půdě tolik lidí palce jako v poslední ch několika měsících. Právě to Petra Kvitová i Tomáš Berdych díky atraktivnímu útočnému stylu pomáhají měnit.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme