Jaroslav Plašil: Jak to možná Djoković spočítal

Českému tenistovi Tomáši Berdychovi bude na postup do semifinále na Turnaji mistrů stačit jakákoli výhra ve večerním duelu se Španělem Davidem Ferrerem. Dokonce může být v případě vítězství první ve skupině. Už odpoledne totiž Srb Novak Djokovič podlehl svému krajanovi Jankovi Tipsarevičovi 1:2 na sety. Výsledek je to možná překvapivý, i když favoritovi a světové jedničce nemusí ublížit, naopak.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tito kluci měli štěstí, ulovili Novaka Djokoviče

Tito kluci měli štěstí, ulovili Novaka Djokoviče | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Možná jste to také zaregistrovali, kolik zpráv se na téma očekávaného výsledku zápasu dvou srbských tenistů vyrojilo. Djokovič vyhraje 2:0, aby zvýšil své šance na postup ze skupiny, a jeho kamarád a také obchodní partner Tipsarevič mu v tom nebude příliš bránit.

Vždyť spolu pojedou už v pondělí na dovolenou, psalo se často. Kdo viděl začátek zápasu a ještě polovinu druhého setu, mohl klidně tomuto scénáři uvěřit, protože Janko Tipsarevič svému příteli na kurtu – který má mimochodem daleko do své formy z úvodu a poloviny roku – ani moc nepřekážel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad výsledkem srbského duelu se pozastavuje Jaroslav Plašil

Papírový favorit a světový hráč číslo 1 pak ale vyklidil pole, častěji kazil a nakonec prohrál 1:2 na sety. S tímto stavem se vskutku příliš nepočítalo, ale paradoxně může být pro Novaka Djokoviče mnohem výhodnější.

Ano, sice přijde o pár bodů a nějaké drobné vzhledem k tomu kolik, už za sezonu vydělal, ale své šance na postup do semifinále zřejmě nesnížil. Proč?

Z jednoduchého důvodu. Pokud by totiž nad svým krajanem vyhrál, už by bylo jasné, že David Ferrer postoupí bez ohledu na výsledek večerního zápasu s Tomášem Berdychem z 1. místa ve skupině.

Takto může mít ještě Španěl velkou motivaci neprohrát, a tedy neskončit druhý, což by znamenalo narazit v semifinále na největšího favorita Turnaje mistrů Rogera Federera.
Jistě, takto dost možná tenisté neuvažují, jdou si „jen“ zahrát.

Ale je to jen malá ukázka toho, že i špatný výsledek nakonec může přijít i celkem vhod.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme