Jaroslav Plašil: Jak to možná Djoković spočítal

Českému tenistovi Tomáši Berdychovi bude na postup do semifinále na Turnaji mistrů stačit jakákoli výhra ve večerním duelu se Španělem Davidem Ferrerem. Dokonce může být v případě vítězství první ve skupině. Už odpoledne totiž Srb Novak Djokovič podlehl svému krajanovi Jankovi Tipsarevičovi 1:2 na sety. Výsledek je to možná překvapivý, i když favoritovi a světové jedničce nemusí ublížit, naopak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tito kluci měli štěstí, ulovili Novaka Djokoviče | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Možná jste to také zaregistrovali, kolik zpráv se na téma očekávaného výsledku zápasu dvou srbských tenistů vyrojilo. Djokovič vyhraje 2:0, aby zvýšil své šance na postup ze skupiny, a jeho kamarád a také obchodní partner Tipsarevič mu v tom nebude příliš bránit.

Vždyť spolu pojedou už v pondělí na dovolenou, psalo se často. Kdo viděl začátek zápasu a ještě polovinu druhého setu, mohl klidně tomuto scénáři uvěřit, protože Janko Tipsarevič svému příteli na kurtu – který má mimochodem daleko do své formy z úvodu a poloviny roku – ani moc nepřekážel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad výsledkem srbského duelu se pozastavuje Jaroslav Plašil

Papírový favorit a světový hráč číslo 1 pak ale vyklidil pole, častěji kazil a nakonec prohrál 1:2 na sety. S tímto stavem se vskutku příliš nepočítalo, ale paradoxně může být pro Novaka Djokoviče mnohem výhodnější.

Ano, sice přijde o pár bodů a nějaké drobné vzhledem k tomu kolik, už za sezonu vydělal, ale své šance na postup do semifinále zřejmě nesnížil. Proč?

Z jednoduchého důvodu. Pokud by totiž nad svým krajanem vyhrál, už by bylo jasné, že David Ferrer postoupí bez ohledu na výsledek večerního zápasu s Tomášem Berdychem z 1. místa ve skupině.

Takto může mít ještě Španěl velkou motivaci neprohrát, a tedy neskončit druhý, což by znamenalo narazit v semifinále na největšího favorita Turnaje mistrů Rogera Federera.
Jistě, takto dost možná tenisté neuvažují, jdou si „jen“ zahrát.

Ale je to jen malá ukázka toho, že i špatný výsledek nakonec může přijít i celkem vhod.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme