Jaroslav Plašil: Nadal by teď mohl házet šipky na terč s Djokovićem

Vše zůstává při starém. Srb Novak Djokovič dál vládne tenisovému světu a Rafael Nadal mu po finálovém zápase opět pogratuloval k vítězství, už posedmé za sebou a potřetí na na grandslamovém turnaji. Že to musí být pořádně frustrující z Melbourne poznamenává Jaroslav Plašil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rafael Nadal a Radek Štěpánek po losu finále DC | Foto: Česká sportovní

O Seppu Maierovi, někdejším slavném německém fotbalovém brankáři, se kdysi snad spíše z legrace říkávalo, že má doma v garáži terč s velkou fotografií Antonína Panenky a do něj se trefuje šipkami. Za to, jak mu v bělehradském finále na evropském šampionátu v roce 1976 šoupnul do branky rozhodující penaltu způsobem, které se říká vršovický dloubák či padající list.

Bez ohledu na to, zda je tato historka pravdivá, nedivil bych se, kdy by se teď něco podobného vyprávělo o španělském tenistovi Rafaelu Nadalovi. Naučil se pravidelně porážet Rogera Federera, stal se světovou jedničkou a při plném zdraví mohl začít fenomenálního Švýcara dohánět v počtu grandslamových titulů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nadalovu sérii proher s Djokovićem komentuje Jaroslav Plašil

Jenže na to všechno teď může alespoň pro zatím zapomenout. Loni touto dobou se do boje o královský trůn přihlásil Novak Djokovič a v půlce roku se také na vysněné místo posadil. Rafaela Nadala poráží na počkání, a protože se jedná pokaždé o finále turnaje, nikdy ne bezbolestně.

Je toho vskutku dost, o co o pár let mladší Srb bývalého vládce připravil. A pro „Rafu" musí být hodně složité se s tím vypořádat. Když se Nadal začínal prodírat mezi nejlepší, uměl hrát skvěle v podstatě jen na antuce, a až mimořádně tvrdou prací se dokázal prosadit i na trávě a betonu.

Teď ho čeká zřejmě mnohem obtížnější úkol. Bude se muset naučit znovu porážet Novaka Djokoviče. Zatím mu ani trochu nepomáhá, že už to kdysi dávno uměl.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme