Jaroslav Plašil: Věřím, že si Tomáš Berdych dál půjde tvrdě za svým

Ani napotřetí to Tomáši Berdychovi nevyšlo, také letos končí na tenisovém Australian Open ve čtvrtfinále poté, co se mu nepovedlo porazit žebříčkově lepšího hráče. Loni podlehl Nadalovi, předloni a letos světové jedničce Djokovičovi. Aktuální porážka přichází pro Tomáše Berdycha v nejméně vhodnou dobu a pro českého tenistu bude velkou zkouškou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych | Zdroj: Reuters

Ať se děje, co se děje, ať je horko nebo pod mrakem, ať fouká či ne, ať je u toho Berdych Army nebo ať hraje český tenista v Melbourne bez svého australského fanklubu, dopadá to stále stejně. Přijde čtvrtfinále a Tomáš Berdych v něm po různě šťastném či nešťastném průběhu s favoritem prohraje.

Aktuální porážka s Novakem Djokovičem ho musí pálit dvojnásob, protože přichází v období, kdy si tenis i díky nedávnému triumfu v Davis Cupu nejvíce užívá, kdy nastoupil do zimní přípravy s dosud nevídanou chutí, kdy dřel, kdy si sám od sebe navyšoval tréninkové dávky a kdy věřil, že má šanci něco velkého dokázat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejen čtvrtfinále Australian Open v podání Tomáše Berdycha hodnotí ve své poznámce Jaroslav Plašil

Teď si logicky může říct: „K čemu to je? Udělal jsem proto všechno, a stejně na to na ty úplně nejlepší nestačí.“ A na svou snahu vyhrát grandslamový turnaj rezignuje. Spokojí se s tím, že bude stále tím hráčem za těmi úplně nejlepšími, a setrvačností posbírá, co se ještě posbírat dá, než se s kariérou rozloučí.

Věřím, že si to Tomáš Berdych neřekne, nebo přesněji, že se tím nebude řídit a že si dál tvrdě půjde za svým cílem. Štěstí přeje připraveným a jednou se může stát, že bude tím nejlépe připraveným právě on - a ani tak moc nezáleží na povrchu, na kterém se bude hrát.

Jako nikdo před tím dokázal uspět ve složitých podmínkách na antuce při Davis Cupu v Argentině, i přes nepřízeň publika porazil Rogera Federera v New Yorku, dostal se do finále Wimbledonu. Je toho víc, na čem může stále stavět, a když na to naváže dlouhodobou dřinou v přípravě, jednou se může radovat.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme