Je hezké sledovat, jak dozrává, pochvaluje si trenér Lucie Šafářové Rob Steckley

Na Turnaji mistryň už má za sebou všechny zápasy. V posledním duelu své skupiny zdolala Němku Kerberovou 2:0 na sety, přestože už sama postoupit nemohla, a tak i díky ní teď bude hrát Petra Kvitová finále. Ale nejen svou kamarádku Lucie Šafářová v Singapuru tento týden potěšila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Šafářová na Turnaji mistryň v Singapuru | Zdroj: Reuters

„Jsem ráda, když se někdo raduje, tak jsem tady rodičům koupila thajskou masáž. Pro tátu to byla první masáž v životě. Když sem pak přišli rozevlátí, udělalo mi to hroznou radost.“

I tato historka ukazuje, jak moc je Lucie Šafářová ráda, když dělá lidem radost. Tím spíš svým blízkým, kteří ji na Turnaji mistryň doprovázeli. I díky nim přečkala složité období, které přišlo nečekaně po mimořádně úspěšné polovině roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jsem ráda, když se někdo raduje, usmívala se na Turnaji mistryň v Singapuru Lucie Šafářová

„Přišlo to v nešťastnou dobu, sezona byla rozehraná výtečně a chtěli jsme to i ve velkém stylu dotáhnout do konce. Nemoc úplně změnila naše plány a máme štěstí, že jsme tady vůbec mohli být,“ naráží kanadský trenér Rob Steckley na zhruba měsíc a půl dlouhé období se zraněním břišních svalů a následnou bakteriální infekcí, které českou tenistku zastavilo v rozletu.

Teď po Turnaji mistryň odletí Lucie Šafářová domů, bude pracovat na tom, aby byla za dva týdny oporou týmu ve fedcupovém finále v Praze, pak ji čeká dovolená a už také příprava na novou sezonu, ve které bude kanadský kouč opět české tenistce na blízku.

A tak to prý zůstane až do doby, než se stane světovou jedničkou, říká z legrace.

 

Krásný týden v Singapuru pomalu končí! Moc jsem si to tu užila! Ze začátku jsem byla smutná z dvou proher, i když to...

Posted by Lucie Safarova on 30. říjen 2015


„Pořád je to upřímná holka se stejným srdcem, ale má mnohem větší charizma. Nebojí se projevit na veřejnosti. Věří si. Na kurtu i mimo něj. Je to hezké sledovat, jak se ke všemu staví, jak dozrává, jak překonává to, co ji sráželo. Každý má ve skříni nějaké kostlivce a ona si dřív tolik nevěřila,“ myslí si kanadský trenér Rob Steckley.

„Cítí se komfortněji. Každému pomůže, když je spokojený se svým osobním životem, když je šťastný. Lucii drží rodina, přítel. Už se tolik nepitvá v minulosti, takže když se jí něco nepovede, můžeme snáz pokračovat v práci,“ dodává Steckley.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme