Je jasno. Tipsarević české tenisty ve finále Davis Cupu nepotrápí

Jedna ze zásadních otázek před startem finále Davis Cupu je vyřešena. Janko Tipsarević bude v sestavě srbských tenistů chybět. Před bělehradským losem ho v nominaci nahradil Dušan Lajović.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Janku Tipsarevičovi se česká antuka moc nepozdávala. Podle Iva Kaderky umí zahrát na jakémkoliv povrchu | Zdroj: ČTK

O startu srbské dvojky se polemizovalo už delší dobu a zvlášť v tomto týdnu, během kterého v Bělehradě vůbec netrénoval. Tipsarević má stále problémy se zraněnou patou, kvůli které skoro měsíc neodehrál žádný zápas. Z těch posledních šesti má navíc hrůznou bilanci 1:5 a na žebříčku klesl až do čtvrté desítky.

Teď už je jisté, že se srbský nehrající kapitán Bogdan Obradović rozhodl neriskovat. Janka Tipsareviće ze sestavy stáhl a nominoval místo něj Dušana Lajoviće.

Spolu s ním jsou ve výběru vítěz Turnaje mistrů a světová dvojka Novak Djoković, Ilja Bolzoljac a deblový specialista Nenad Zimonjić.

"Mě by osobně určitě potěšilo, kdyby v nominaci nebyl," řekl k Tipsarevićovu startu český nehrající kapitán Vladimír Šafařík. Přání se mu splnilo a sen českých tenistů o obhajobě celkového triumfu je rázem reálnější.

Je Tipsarevićova absence klíčem k českému vítězství?

Dva body už jsou sice více méně předem odepsané, protože Novak Djoković má na podzim fenomenální formu, neprohrál posledních 22 zápasů a v obou svých dvouhrách bude jasným favoritem, ale ostatní tři body by měly papírově patřit českým tenistům.

Jako dvojku totiž můžou Srbové při absenci Tipsareviće a za doping pykajícího Troického postavit proti Tomáši Berdychovi a Radku Štěpánkovi buď 117. hráče světa Dušana Lajoviće, nebo 238. tenistu žebříčku ATP Ilju Bolzoljace. A ve čtyřhře nezvládli Berdych se Štěpánkem pouze jediný ze 14 zápasů.

Finále Davis Cupu se hraje od pátku do neděle v Bělehradě. V české nominaci jsou kromě Berdycha se Štěpánkem ještě Lukáš Rosol a Jan Hájek.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme