Je to její turnaj, přeje trenér Kotyza úspěch Kvitové. U Wozniacké má menší pravomoci

Do Wimbledonu jezdíval s českou šampionkou Petrou Kvitovou, ale teď poprvé vede na nejslavnějším grandslamovém turnaji hráčku z jiné země. Úspěšný tenisový kouč David Kotyza pomáhá někdejší světové jedničce, Dánce Caroline Wozniacké zpátky na vrchol a nosí kvůli tomu v tašce i fotbalové míče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Kotyza s Petrou Kvitovou na Hopman Cupu | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

„Caroline se teď hrabe zespoda. Je vysoce motivovaná a po vážném zranění pracuje opravdu tvrdě. Pro ni, jako pro hráčku, která se opírá hlavně o pohyb, je začátek opravdu těžký,“ vysvětluje tenisový trenér David Kotyza.

Nedlouho poté, co Čech přijal práci u Dánky Caroline Wozniacké, se jeho svěřenkyně zranila. Teď jí chybí zápasová praxe, to může být problém hlavně na trávě. Lepší koordinaci pohybu tak trénuje i s fotbalovým míčem. I k tomuto míčovému sportu má blízko: Její otec Piotr byl profesionálním fotbalistou.

Přehrát

00:00 / 00:00

David Kotyza ja na Wimbledonu v roli trenéra Caroline Wozniacké, úspěch přeje i své bývalé svěřenkyni

„Víme, jak to na trávě běží rychle. Chvíli se nedává pozor a už jste mimo soutěž,“ uvědomuje si kouč. Situaci ale bere s nadhledem.

Na trávě se Wozniacké nikdy moc nedařilo, a tlak na dobrý výsledek je i proto zatím jen minimální. V tom může český trenér cítit jistý rozdíl oproti době, kdy trénoval dvojnásobnou wimbledonskou šampionku Petru Kvitovou.

„Všechno je jinak. Ale Petře bych přál, aby se jí tu vedlo, tohle je její turnaj. Ale mám práci jinde, od rozchodu jsme jen v minimálním kontaktu,“ přiznává David Kotyza, i když se už nějakou dobu snaží pomáhat jiné hráčce.

U nové svěřenkyně nemá tak dominantní postavení v realizačním týmu, jaké měl u české tenistky, ale o to větší výzvou teď pro něj je, aby byl úspěšný.

Rivalita mezi Lendlem a McEnroem ožívá. Jejich svěřenci se mohou utkat ve Wimbledonu

Číst článek

„U Petry jsem měl větší rozhodovací možnosti, protože Caroline je zvyklá na tátu, ten je s ní celou kariéru. Střídali kolem sebe různé lidi a nikdo z nich tam nevydržel. Ale nehodlám se tu s nikým pasovat. Vím, jaká je moje pozice,“ uvědomuje si trenér.

„Oni mají domek a já tam jsem s nimi. Z nějakého důvodu si mě vybrali a snažím se udělat to nejlepší, abych jim pomohl. Nemyslím si, že to Piotr pustí a někdo to bude dělat sám,“ přemýšlí David Kotyza.

Jedinou výjimkou je fotbalové Euro, kde se teď hodně daří Polsku, rodné zemi Piotra Wozniackého. „Je to fanatik, co kouká na všechno. Dokonce opustil trénink, aby stihnul první zápas,“ směje se český trenér.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme