Je to paralela s Wimbledonem, říká k zatejpovanému stehnu Kvitová

Petra Kvitová porazila ve čtvrtfinále Australian Open Italku Saru Erraniovou a v semifinále narazí na Rusku Marii Šarapovovou. Zítřejší souboj v Melbourne bude reprízou loňského finále z Wimbledonu, které české tenistce může připomínat i náplast na stehenním svalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra kvitová porazila Anu Ivanovičovou 6:2 a 7:6 | Foto: Reuters

„Trošku ji to bolí a je to trochu podobné tomu, co měla ve Wimbledonu, ale není to tak vážné. Ve Wimbledonu to měla na nějakém omezeném místě, teď bych řekl, že má stažený celý sval. Nemyslím, že je to horší, ale je to choulostivé a musí si na některé věci v přípravě dávat pozor, říká o zdravotních problémech české tenistky trenér David Kotyza.

„Chodí ke stejné fyzioterapeutce, která byla na Wimbledonu, dělá jí stejný tejp, což je myslím výhoda,“ dodává Kotyza.

Ale přestože je zranění je ve srovnání s Wimbledonem trochu jiné, náplast Petře Kvitové vítězný turnaj připomíná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Připomíná mi to Wimbledon, říká o zatejpovaném stehenním svalu Petra Kvitová s tím, že by se nezlobila, kdyby na Australian Open uhrála stejný výsledek jako v All England Clubu - titul

„Ve Wimbledonu to bylo vážnější, nedělala bych z toho vědu. Musím ale říct, že jsem si na to taky vzpomněla, že jsem měla na Wimbledonu stejný tejp. Říkala jsem si, že by úplně nevadilo, kdyby to skončilo stejně,“ směje se Petra Kvitová v připomínce na své wimbledonské vítězství.

„Přece jen to ale cítím, na začátku zápasu si beru prášek, abych nic necítila, a jedu. Není to proto, abych vystrašila soupeřky, ale spíš pro mou ochranu.“

Takže přes jisté zdravotní komplikace narazí Maria Šarapovová na podobnou Petru Kvitovou jako loni v létě ve Wimbledonu. Konkrétně v Aréně Roda Lavera odhadem kolem půl šesté ráno středoevropského času.

„Už ani není prostor na to, jít trénovat. Marii znám, nebudeme s Davidem nic speciálního připravovat. Já se budu snažit připravit se tak jako na finále Wimbledonu. Vím, že ji dokážu porazit, umím na ni hrát. Těším se,“ říká Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme